500 TL'ye kadar Wi-Fi güçlendirici tavsiyesi

threw_3r

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba,400-500 TL bandına kadar Wi-Fi güçlendiricisi arıyorum. Amacım Wi-Fi'nin çekim gücünü modemden 35-40 metre daha uzak bir konumda artırmak.

Hocam bariz farkları varsa biliyosanız bahsedebilir misiniz acaba diğer cihazlara göre?
Birde kullandığım internet belirtmeyi unuttum ama 35mbps.

Hocam bariz farkları varsa biliyosanız bahsedebilir misiniz acaba diğer cihazlara göre?
Birde kullandığım internet belirtmeyi unuttum ama 35mbps.
Evin internet bulunmayan kısmına interneti yayıyor hocam. Yeterli. 35mbps ise ve one mesh özelliği yoksa bunu da alabilirsiniz.

Evin internet bulunmayan kısmına interneti yayıyor hocam. Yeterli. 35mbps ise ve one mesh özelliği yoksa bunu da alabilirsiniz.
One Mesh özelliği kısmını anlayamadım hocam. Birde cihazı modem olmayan bir evde konumlandırıcam ben sıkıntı yaratır mı?

Hocam bu cihazı modemin menzilinin görebileceği son sınırda bulunan prize takıyorsunuz. Modemin sinyali göremediği yerlere sinyal uzatıyor. Modemsiz çalışamaz.
Demek istediğim bende modem var ama modem olmayan başka bir yere kendi modemimden sinyal güçlendirmek. One Mesh özelliğini anlamadım ama.

Demek istediğim bende modem var ama modem olmayan başka bir yere kendi modemimden sinyal güçlendirmek. One Mesh özelliğini anlamadım ama.
Normalde bir modeme sinyal güçlendirici aldığınız zaman o sinyal güçlendirici farklı bir wifi hattı olarak geçiyor. Yani modeminizin ulaşmadığı yerde internet kullanacaksanız 2. wifiye bağlanmanız gerek. Fakat onemesh özelliği bulunan modemlerde ve sinyal güçlendiricilerde 2. wifi adına gerek kalmadan modemin ulaşamadığı yerlere yine modemin wifi adıyla bağlanabileceksiniz. Büyük bir dertten kurtarıyor aslında. Fakat modemin desteklemesi gerek.

Normalde bir modeme sinyal güçlendirici aldığınız zaman o sinyal güçlendirici farklı bir wifi hattı olarak geçiyor. Yani modeminizin ulaşmadığı yerde internet kullanacaksanız 2. wifiye bağlanmanız gerek. Fakat onemesh özelliği bulunan modemlerde ve sinyal güçlendiricilerde 2. wifi adına gerek kalmadan modemin ulaşamadığı yerlere yine modemin wifi adıyla bağlanabileceksiniz. Büyük bir dertten kurtarıyor aslında. Fakat modemin desteklemesi gerek.
Modem arayüzünü kurcaladım ama öyle bir şey bulamadım.Daha önce Xiaomi Router kullanmıştık dediğiniz gibi farklı bir ağ adı oluşturuluyordu öyle kullanılıyordu. İkinci attığınız TP linki alabilirim sanırım hocam?

Yeni konular

Geri
Yukarı