500 TL'ye kasa tavsiyesi

Ben de tam anlayamadım. Şimdi bende MSI B450 Gaming Plus var. Anakartta şöyle bir giriş var. Bu giriş sadece LED şerit için mi yoksa adreslenebilir fanlar da takılabiliyor mu?

Screenshot_38.png

Screenshot_41.png

Screenshot_39.png

Son düzenleme:
Ben de tam anlayamadım. Şimdi bende MSI B450 Gaming Plus var. Anakartta şöyle bir giriş var. Bu giriş sadece LED şerit için mi yoksa adreslenebilir fanlar da takılabiliyor mu?

Eki Görüntüle 729338

Eki Görüntüle 729339
Bu yuvalara 12V 4 pin RGB başlıklı ürünleri takabilirsiniz.
Buna fan ve şerit LED bağlantısı yapıp renk değişimi yapılabilir.

Mesela o kasada fanlar çoklayıcıya bağlı RGB olarak, çoklayıcı ucunu direkt anakarta takabilirsiniz.

Adreslenebilir olayı 3 pin 5V ile çalışan ve her LED birimine farklı renk atanabilenler. Maalesef sizin anakarinizda o port yok.

Bu yuvalara 12V 4 pin RGB başlıklı ürünleri takabilirsiniz.
Buna fan ve şerit LED bağlantısı yapıp renk değişimi yapılabilir.

Mesela o kasada fanlar çoklayıcıya bağlı RGB olarak, çoklayıcı ucunu direkt anakarta takabilirsiniz.

Adreslenebilir olayı 3 pin 5V ile çalışan ve her LED birimine farklı renk atanabilenler. Maalesef sizin anakarinizda o port yok.
Teşekkür ederim. O zaman MSI yazılımı üzerinden kontrol etmek mümkün.

Gerçi fanlarda RGB'ye artık çok önem vermiyorum. Kaliteli ve sessiz fan olması benim için daha değerli. Bunun yerine eğer ışıklı kasa istersem kasa içine LED şerit döşemek bana daha mantıklı geliyor.

Hatta bu kasaların aslında bir de fansız boş halleri satılsa belki daha mantıklı olurdu. Elinde fanı olan veya daha farklı fan alıp takmak isteyenler için daha avantajlı olabilirdi. Genelde kasalar hep fanlı geliyor.

100R modelinde ayarlayabilmeniz lazım.

Bir süre sonra renklerden sıkılmayacağınıza eminseniz bütçeyi 50 TL aşıp üstteki modeli alabilirsiniz. Konuda belirttiğiniz 2 kasadan da kat kat iyi.
Hocam Msi 100R mi yoksa 101M mi önerirsiniz ilerisi için sistem yükselttiğimiz zaman hangisi verimli olur?

Hocam MSI 100R mi yoksa 101M mi önerirsiniz? İlerisi için sistem yükselttiğimiz zaman hangisi verimli olur?
Aralarındaki en önemli fark fan sayısı. 101M modelinde 3 fan olması, sistemin 1-2 derece soğuk çalışmasına neden olabilir. 100M veya 100R modelleri de oldukça yeterli hava akışı açısısından. Bütçenize göre tercih yapın derim bu durumda.

Aralarındaki en önemli fark fan sayısı. 101M modelinde 3 fan olması, sistemin 1-2 derece soğuk çalışmasına neden olabilir. 100M veya 100R modelleri de oldukça yeterli hava akışı açısısından. Bütçenize göre tercih yapın derim bu durumda.
100R ile 100m arasında ne fark mevcut hangisini önerirsiniz?

Geri
Yukarı