500 TL'ye oyun ve müzik için kulaklık önerisi

Bütçe
500-800
Buradaki bütün kulaklıklar zaten Arctis seviyesinde ses açısından, bir SHP9600 veya HD58X gibi kulaklıklar dinlendiği zaman gözden yaş geliyor.

Ben bir müzik kulaklığı eksperi değilim deneyimlediklerimi yorumluyorum.

Ben bir müzik kulaklığı eksperi değilim deneyimlediklerimi yorumluyorum.
Ben de değilim :D Teknik detay ve deneyimden konuşuyorum bende. JBL Quantum 100 var bende, 7 ay sonra ömrü doldu, hiç de üzülmüyorum. EQ yapayım dedim, ona bile düzgün cevap vermiyor. KZ ZSN Pro X aldım sonradan, oyunda ve müzikte gayet iyi, EQ ile daha iyi.

Öneriler için teşekkürler.

Bu önerinizi gördüm biraz kulaklığı da araştırdım ve yorumlar güzel gozukuyordu. Ancak benim bozulan kulaklığım JBL'in standart telefon kulaklığıydı ve bilgisayarımda hoparlör jakına taktığımda mikrofonu çalismiyordu. Aynı sorunu bunda da yaşamak istemiyor böyle bir şey olmaz değil mi? Ayrıca siz kulaklığı deneyimlediniz mi?

Bu önerinizi gördüm biraz kulaklığı da araştırdım ve yorumlar güzel gozukuyordu. Ancak benim bozulan kulaklığım JBL'in standart telefon kulaklığıydı ve bilgisayarımda hoparlör jakına taktığımda mikrofonu çalismiyordu. Aynı sorunu bunda da yaşamak istemiyor böyle bir şey olmaz değil mi? Ayrıca siz kulaklığı deneyimlediniz mi?
JBL telefon kulaklığındaki mikrofon çalışmama sorunu jaktan kaynaklanıyor olabilir. Astro A10'u deneyimlemedim, ancak pişman olacağımı da sanmıyorum. Kesinlikle diğer kulaklıklara fark atıyor. İleride kablo değişirsiniz, pad değişirsiniz, pad değişerek hatta sesini büyük ihtimalle daha kaliteleştirirsiniz (eğer uyumlu bulabilirseniz), uzun süre kullanabileceğiniz bir kulaklık. Kafa bandı sert ve esnek bir plastik. Bence pişman olmayacaksınız. Keşke kulaklığı sizin için ölçebilseydim ama kit yok :D

Bilgisayarınızda mikrofon ve hoparlör jack ı ayrı ve hoparlöre taktıysanız mikrofonu çalışmaz.

JBL telefon kulaklığındaki mikrofon çalışmama sorunu jaktan kaynaklanıyor olabilir. Astro A10'u deneyimlemedim, ancak pişman olacağımı da sanmıyorum. Kesinlikle diğer kulaklıklara fark atıyor. İleride kablo değişirsiniz, pad değişirsiniz, pad değişerek hatta sesini büyük ihtimalle daha kaliteleştirirsiniz (eğer uyumlu bulabilirseniz), uzun süre kullanabileceğiniz bir kulaklık. Kafa bandı sert ve esnek bir plastik. Bence pişman olmayacaksınız. Keşke kulaklığı sizin için ölçebilseydim ama kit yok :D

Teşekkürler büyük ihtimal alırım vallahi güzel tavsiye işte bu yüzden forumu seviyorum.

Teşekkürler büyük ihtimal alırım vallahi güzel tavsiye işte bu yüzden forumu seviyorum.
Onu almak yerine Redragon Zeus H510 tercih etmek çok daha mantıklı olacaktır. Bütçeniz 500TL sonuçta.

53MM sürücü
110db
64ohm ile Astro A10 modelini ezip geçiyor zaten.

Teknik detaya daha da girecek olursak:
Hafif ve rahat olması. Hafızalı pedlerinin olması.
Çıkarılabilir mikrofon ve kablosu.
Ses kartlı USB kablosu ve Telefon için 3.5mm kablosu mevcut. (farklı kablolar)
Kutu içeriği.
Yazılım desteği
Detaylı ayarlanabilir 7.1 desteği
600TL bandındaki rakiplerini bile ezip geçen mikrofon kalitesi.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ne anlama geldiğini biliyor musunuz? Bilmiyorsanız lütfen yorum yapmayın.
Önerdiğiniz kulaklık Sürücüsü 40mm, 104db ve 32ohm. Herhangi bilmeyen birisi 32ohm daha iyidir der alır. Önerdiğim kulaklık 53mm sürücüye sahip ve ses kartıyla birlikte geliyor, üstelik yazılımı var. Yani 64ohm'dan daha fazla verim alacak. Ohm değerinin düşük olması daha fazla ses alabildiğiniz anlamına geliyor ancak bu sesin kalitesini belirtmiyor. Ohm yüksek olur ve güzel bir ses kartıyla gelirse daha iyi ses deneyimi sunar. Sizin önerdiğiniz kulaklıkla benim önerdiğim arasında karşılaştırılamayacak bir üstünlük var. Yani kısacası bence siz öğrenmeden benim önerime bulaşmayın.

Önerdiğiniz kulaklık Sürücüsü 40mm, 104db ve 32ohm. Herhangi bilmeyen birisi 32ohm daha iyidir der alır. Önerdiğim kulaklık 53mm sürücüye sahip ve ses kartıyla birlikte geliyor, üstelik yazılımı var. Yani 64ohm'dan daha fazla verim alacak. Ohm değerinin düşük olması daha fazla ses alabildiğiniz anlamına geliyor ancak bu sesin kalitesini belirtmiyor. Ohm yüksek olur ve güzel bir ses kartıyla gelirse daha iyi ses deneyimi sunar. Sizin önerdiğiniz kulaklıkla benim önerdiğim arasında karşılaştırılamayacak bir üstünlük var. Yani kısacası bence siz öğrenmeden benim önerime bulaşmayın.
Her Realtek kartı çöp gibi, siz o arkadaşa 64Ohm'luk kulaklık öneriyorsunuz. Tamam hassasiyeti yüksek ama, iş Ohm'da bitmiyor, grafiği nasıl, sahne genişlik değeri nasıl, yapım kalitesi nasıl, kablosu çıkıyor mu, ve sürücüler birbirine yakın mı tutarlılık açısından? Bunları düşünmüyorsunuz. Bildiğiniz tek şey, dandik klavye yapan markanın kulaklığını önermek.
64Ohm'dan daha nasıl verim alıyor pardon? Tüp amfiye mi bağlayacak? 6XX mi bu?

Yeni konular

Geri
Yukarı