5000-5300 TL Prime 2758 özelleştirme

Murat Karahan

Decapat
Merhaba. Linkini attığım sistemi 5000-5300 TL arası özelleştirmek istiyorum.

Kullanım amacı iş ve oyun olacaktır. Benim kendi yaptığım özelleştirmeler işlemciyi Ryzen 5 3500'e çıkarmak oldu, Anakart'ı B450 ile yükselttim birkaç şeylerde ekledim. Kasa olarak Gamepower sıkıntı dediler onu değiştirdim. Kendi kafamda böyle bir şey ayarladım ama örnek veriyorum: Anakart bu ile uyumlu olur mu, RAM'lar sıkıntı çıkarır mı bu işlemci ile pek fikrim yok açıkca söylemek gerekirse. Ondan dolayı işin ehli olanlar tarafından bu kasa özelleştirilir ise ve bana dönerseniz çok sevinirim. Bana gayet ucuz geldi ve kaçırmak istemedim. Cevaplarınızı bekliyorum, iyi günler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kasa Corsair Carbide Spec Delta RGB, RAM XPG Spectrix 2x8 olan, anakart B450M-PLUS, işlemci R5 3500.
Sizin bahsettiğiniz RAM 3000 Mhz, ben dediğinizden daha ucuz olan ve 3200 Mhz olanı taktım. Anakart'ın B450 ile ne farkı var, Plus seçmişsiniz ve ben M2 taktım bu kasaya 500GB'lık ama Anakart da M2 desteği var mı bilmiyorum. Yorumlara baktığımda RX 5500 XT herkesi korkutmuş ve çok sorun yaşayan olmuş acaba Nvidia ile mi değiştirsem, bu soruları da cevaplarsanız çok sevinirim.

Sizin bahsettiğiniz RAM 3000 MHz, ben dediğinizden daha ucuz olan ve 3200 MHz olanı taktım. Anakart'ın B450 ile ne farkı var, Plus seçmişsiniz ve ben M.2 taktım bu kasaya 500GB'lık ama Anakart da M.2 desteği var mı bilmiyorum. Yorumlara baktığımda RX 5500 XT herkesi korkutmuş ve çok sorun yaşayan olmuş acaba NVIDIA ile mi değiştirsem, bu soruları da cevaplarsanız çok sevinirim.

NVIDIA daha iyidir driver, WattMan gibi sorunları yok. Ama pahalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı