5000-5500 TL telefon önerisi

Bütçe
5500

Clarionn

Femtopat
Daha fazla  
Merhabalar.

iPhone 7 Plus telefonumun tamamen bozulmasından sonra uzun süredir bir telefon arayışına geçtim. Forumda açılmış konulara genel olarak göz gezdirdim ve Android telefonlar konusunda kimisinde yazılımsal kimisinde işlemci ısınma sorunları gibi problemlerin yazıldığını gördüm. IPhone'un stabilliği ve rahatlığından sonra bütçem aralığındaki Android cihazlarda okuduklarım beni bu konuda biraz şüphe ettirdi. iPhone 11 almak isterdim fakat rahatlık ve stabillikte bir yere kadar deyip 7000 liralar vermek mantıklı gelmiyor. Telefonu günlük olarak WhatsApp ve sosyal medya ağırlıklı kullanıyorum oyun genelde oynamam çok nadir vakit geçirmek için basit oyunlar oynarım. Ekran konusu önemli. Kamera konusunda çok fazla fotoğraf çekmiyorum ama lazım olduğu durumdada kamerada kalite ararım. Pil konusundada beni günün yarısında prize götürmekten kurtaracak kadar iyi olmalı. Aklımda bir model oluşmadı sizlerin tavsiyesi üzerine fikir yürütmek istiyorum. Şimdiden teşekkürler.

Merhabalar.

iPhone 7 Plus telefonumun tamamen bozulmasından sonra uzun süredir bir telefon arayışına geçtim. Forumda açılmış konulara genel olarak göz gezdirdim ve Android telefonlar konusunda kimisinde yazılımsal kimisinde işlemci ısınma sorunları gibi problemlerin yazıldığını gördüm. IPhone'un stabilliği ve rahatlığından sonra bütçem aralığındaki Android cihazlarda okuduklarım beni bu konuda biraz şüphe ettirdi. iPhone 11 almak isterdim fakat rahatlık ve stabillikte bir yere kadar deyip 7000 liralar vermek mantıklı gelmiyor. Telefonu günlük olarak WhatsApp ve sosyal medya ağırlıklı kullanıyorum oyun genelde oynamam çok nadir vakit geçirmek için basit oyunlar oynarım. Ekran konusu önemli. Kamera konusunda çok fazla fotoğraf çekmiyorum ama lazım olduğu durumdada kamerada kalite ararım. Pil konusundada beni günün yarısında prize götürmekten kurtaracak kadar iyi olmalı. Aklımda bir model oluşmadı sizlerin tavsiyesi üzerine fikir yürütmek istiyorum. Şimdiden teşekkürler.
Yazılım çok sorun olmayacaksa Poco F2 Pro alabilirsiniz. Poco F3'te aynı şekilde. İsterseniz S20 FE'nin SD'li versiyonunu da bekleyebilirsiniz.

Yazılım çok sorun olmayacaksa POCO F2 Pro alabilirsiniz. POCO F3'te aynı şekilde. İsterseniz S20 FE'nin SD'li versiyonunu da bekleyebilirsiniz.

S20 FE SD versiyonu için herhangi bir tarih mevcut mu baktığım kadarıyla istediğim özelliklere sahip bir cihaz ve SD ile tadından yenmez gibi duruyor. Poco ya da bakacağım teşekkürler tavsiyeniz için.

Son düzenleyen: Moderatör:
S20 FE SD versiyonu için herhangi bir tarih mevcut mu baktığım kadarıyla istediğim özelliklere sahip bir cihaz ve SD ile tadından yenmez gibi duruyor. POCO'ya da bakacağım teşekkürler tavsiyeniz için.

Belirli bir tarih yok ne yazık ki. Yakın bir zamanda geleceği söyleniyor.
SD ile Exynos modeli arasında fiyat farkı olmazsa veya olsa bile düşük miktarda olursa TR'ye geldiği gibi alacağım ben de. Sanırım Polonya ve Rusya'da satışa sunulan SD'li S20 FE ile Exynos'lu S20 FE arasında hiçbir fiyat farkı yok.

Hocam ben de POCO F2 Pro kullanıyorum şimdiye kadar büyük bir hata almadım. Can sıkıcı bir ağ bağlantısı hatası aldım onu da 5 dk da hallettim bir daha da ağ sorunu yaşamadım zaten. Bu arada bütün muadilleri dandik plastik kasa ve çerçeve kullanırken. Cam kasa ve metal çerçeve kullanan Xiaomi dandik oldu anlamadım. İç malzemeden bahsettiyseniz bilmem.

4500-5000TL arası en iyi telefon Xiaomi Mi 10t.
İşlemci: Snapdragon 865.
Grafik işlemci: Adreno 650.
RAM: 6/8
Batarya: 5000 mAh.
Kamera: 64MP.
Fiyat: 4500-4800TL

Kameranın 64 MP olması çok mu iyi olduğunu gösteriyor anlamadım. Niye sensörü yazmadınız? Hem kamera hem ekran yönünden POCO F2 Pro. mi 10t'den daha iyi.

Kameranın 64 MP olması çok mu iyi olduğunu gösteriyor anlamadım. Niye sensörü yazmadınız? Hem kamera hem ekran yönünden POCO F2 Pro. mi 10t'den daha iyi.
Mi10T Pro kullanıcısıyım, 64MP kamera ortalamanın üstünde performans gösteren bir rakam. Hem ekran olarak 120Hz kullanıyor, yani çok çok akıcı iyi bir ekranı var. Ekran olarak aynı çözünürlük kullanıyorlar yani ekran aynı neredeyse. Sensör sorunu sadece Redmi serisinde var.

MI10t Pro kullanıcısıyım, 64MP kamera ortalamanın üstünde performans gösteren bir rakam. Hem ekran olarak 120Hz kullanıyor, yani çok çok akıcı iyi bir ekranı var. Ekran olarak aynı çözünürlük kullanıyorlar yani ekran aynı neredeyse. Sensör sorunu sadece Redmi serisinde var.

Bir kere Mi 10t Pro 6000 TL ve ekranı 144 Hz (marketingden başka bir şey değil). Ayrıca mi 10t Pro'nun kamerası çok farklı düz olanından olayı karıştırmayın.

Geri
Yukarı