5000-5500 TL telefon önerisi

Bütçe
5500
Bir kere mi 10t Pro 6000 TL ve ekranı 144 Hz (marketingden başka bir şey değil). Ayrıca mi 10t Pro'nun kamerası çok farklı düz olanından olayı karıştırmayın.

Hiçbir şekilde Pro'yu alın demedim yani burada kullandığımı belirtmek istedim Mi serisi. Rekabetçi oyunlar da oynamaktayım, oyun performansı olsun kamera olsun ekran olsun fiyatına göre gerçekten mükemmel bir telefon MI10t. (Pro'dan bahsetmiyorum)

Son düzenleyen: Moderatör:
Düz mi 10t‘nin dxomark puanı 98, mi 10t Pro'nun 118. POCO F2 Pro'nun OIS'li versiyonu K30 Pro Zoom Edition dxomark puanı 120. Ayrıca mi serisi ile POCO arasında çok fark yok Redmi'den bahsetmiyorum o iyice dandik.

Kamera odaklı iseniz MI10t bunun biraz altında. Ekran olarak 120Hz.

Hocam taktınız 120 Hz e bir farkı yok 60 Hz ile bizzat iPhone 11 ile S20 FE yi karşılaştırdım bir fark yok benim için. Ayrıca 144 Hz mi 10t. 60 Hz AMOLED > bilmem kaç Hz IPS LCD ekran. IPS ekranlar çok solgun ve kötüler benim için.
Onun yerine A52 alınır.

Mi10T Pro kullanıcısıyım, 64MP kamera ortalamanın üstünde performans gösteren bir rakam. Hem ekran olarak 120Hz kullanıyor, yani çok çok akıcı iyi bir ekranı var. Ekran olarak aynı çözünürlük kullanıyorlar yani ekran aynı neredeyse. Sensör sorunu sadece Redmi serisinde var.
MP'nin kameraya etki etmediğini bilmeniz gerekiyor. Önemli olan sensör ve lenstir.

Hocam taktınız 120 Hz e bir farkı yok 60 Hz ile bizzat iPhone 11 ile S20 FE yi karşılaştırdım bir fark yok benim için. Ayrıca 144 Hz mi 10t. 60 Hz AMOLED > bilmem kaç Hz IPS LCD ekran. IPS ekranlar çok solgun ve kötüler benim için.

Onun yerine A52 alınır.

Siz bilirsiniz benim tavsiyem bu kadar. Normal 144Hz değil ki? Siz Pro ile karıştırmış olmalısınız. Solgun ekrandan şikayetçi iseniz AMOLED türü öneririm.

Kamera konusunda elbette dağlar kadar fark olmuyor ancak MP ile kamera kalitesi ölçmek mantıksız geliyor banada açıkçası Poco F2 Pro özelliklerine göre iyi bir telefon ancak ekran konusunda 60 Hz beni pek mutlu etmez açıkçası ve Amoled ekran olması tercihim olur tavsiyeleriniz konusunda.
Bu telefonu beğendim açıkçası ancak yazılım ve sensör sorunlarından bahsedilmiş açıkçası bütçemin rahat yettiği bir cihaz ancak sorunları can sıkar mı bilemiyorum.Şuan için S20 FE SD versiyonu beklemekteyim.Mi 10T Proda fiyatı konusunda evet fazla ancak özellikleri güzel bir telefon fakat ekranı IPS olmasaydı alabilirdim bütçemi biraz yükseltip sadece ekran konusunda IPS olmasından hoşnut olmadım

Kamera odaklı iseniz MI10t bunun biraz altında. Ekran olarak 120Hz.

MI10T'de kronik sorunlarla karsılastınız mı? Sensor sorunu ve hoparlörde konusma yaparken gurultu sorunu var denılıyor ne kadar dogru? Garantili mi cihazınız? Son gelen arayüz versıyonu hangısı ve bu kronık sorunlar cozuldu mu? Ve en önemlısı cıhaz yazılımı orjınal ıse telefon boştayken sistem kaç GB RAM kullanıyor?

MI10T'de kronik sorunlarla karsılastınız mı? Sensor sorunu ve hoparlörde konusma yaparken gurultu sorunu var denılıyor ne kadar dogru? Garantili mi cihazınız? Son gelen arayüz versıyonu hangısı ve bu kronık sorunlar cozuldu mu? Ve en önemlısı cıhaz yazılımı orjınal ıse telefon boştayken sistem kaç GB RAM kullanıyor?

Sensör sorunu sadece Redmi'lerde var. Bizzat arkadaşımın Note 8'inde ve benim telefonumda denedim çok belli onda sorun olduğu. Herhangi bir ses sorunu yok. Yurt dışı kullanmaktayım garantisi yok, IMEI'sini bizzat kendim bilgisayardan atıyorum. MIUI 12'nin son versiyonunu kullanıyorum ve IMEI gereği güncellemiyorum. Boşta ise 2 GB RAM kullanmakta. (cihazda 8 GB RAM var)

Geri
Yukarı