5000-6000 TL Arası Laptop Önerisi

quArex

Kilopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Meslek
Web Tasarım(Free Lancer) - Hukuk Öğrencisi Adayı
5000-6000 TL arası, hem oyun oynatabilen hem de yazılım/grafik/video edit işlerinde kullanabileceğim bir laptop arıyorum.
İşim gereği dışarıdaki ortamlarda fazlaca kullanacağım. Çok ağır olmaması, tasarım açısından ham bir oyuncu laptopu görünümüne sahip olmayıp, güzel bir görüntüye sahip olması önemli kriterlerden.

Aklımda bir çok model var. Uzun süredir araştırma sürecindeyim. Kafamdakilere sizlere göstermek istiyorum.

1- MSI GF63 8RD-620XTR Intel Core i5 8300H 8GB 256GB SSD Fiyatı

2- (AMD) Acer Nitro AN515-42-R27R AMD Ryzen 7 2700U 8GB 256GB SSD Fiyatı

3- (Intel) Acer Nitro AN515-52 Intel Core i5 8300H 8GB 1TB + 128GB SSD Fiyatı

Bunların dışında tavsiye edeceğiniz modellere açığım.

Merhaba

Bilgisayar kullanım amaçlarında yazılım/grafik/video edit yazmışsın, bu programlarında donanım seçebileceğini ve destekleyip desteklemediğini kendi sitelerinden görebilirsin. Örnek vermem gerekirse Adobe Premier Pro 2019 kendi desteklediği ekran kartları haricinde GPU ile render almıyor bunları da araştırmalısın.

After Effects 2018 CC kullanıyorum hocam. Intel'in donanımlarına birebir uyumlu(1050 ve 1050TI)
AMD'ye uyumlu olmayabilir o konuda haklısınız. Siz bilgisayar tavsiye ederseniz, incelemelerini yapacağım.

İlginiz için şimdiden teşekkür ederim.

Monster Abra A5 v15.1.1 öneririm. Tabi RAM ve SSD takmanız daha iyi olur. Ha takarsanız fiyat biraz daha 6000 TL üstüne çıkar fakat ben güncelleme yapamam, daha düşük fiyatlı bir şey önerirmisin dersen: Monster Abra A5 V15.1 farkları ise:
v15.1.1'in işlemcisi: Intel Core i7 9750H iken bu Intel Core i5 9300H,
v15.1.1'in 480 GB HDD, v15.1'in: 256 GB SSD depolaması var.
Ayrıca ne Monster'ı ya Monster almam derseniz ve bu 3'ü arasından seçim yapmak isterseniz MSI öneririm. Şahsen Acer markasıyla pek güzel deneyimler yaşadığımı söyleyemem.

Monster Abra A5 v15.1.1 öneririm. Tabi RAM ve SSD takmanız daha iyi olur. Ha takarsanız fiyat biraz daha 6000 TL üstüne çıkar fakat ben güncelleme yapamam, daha düşük fiyatlı bir şey önerirmisin dersen: Monster Abra A5 V15.1 farkları ise:
v15.1.1'in işlemcisi: Intel Core i7 9750H iken bu Intel Core i5 9300H,
v15.1.1'in 480 GB HDD, v15.1'in: 256 GB SSD depolaması var.
Ayrıca ne Monster'ı ya Monster almam derseniz ve bu 3'ü arasından seçim yapmak isterseniz MSI öneririm. Şahsen Acer markasıyla pek güzel deneyimler yaşadığımı söyleyemem.

Hocam Monster'ların dizaynı hoşuma gitmiyor. Aynı zamanda oldukça ağır...
Başka tavsiyeniz olabilir mi?

Hocam Monster'ların dizaynı hoşuma gitmiyor. Aynı zamanda oldukça ağır...
Başka tavsiyeniz olabilir mi?
Monster'ın bu modeli 2.1 Kg bence çok ağır değil fakat biraz göreceli kavram. Başka tavsiyem olarak tam bir model olmasada: MSI, HP markalarına bak derim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı