5000-6000 TL Gaming Laptop Önerisi

ShakeNShot

Hectopat
Ben yurtta kalıyorum, o yüzden masaüstü bir bilgisayar almak gibi bir seçeneğim yok, bu durumda da hem oyun oynamayı hem de kodlamayı sevdiğim için bir laptopa kalıyorum. Şimdi şu şekilde bir kriterleri yazayım, önerilerinize açığım;

Öncelikle aklımda şu ikisinden biri var;

Genellikle şu oyunları oynuyorum; PUBG, CSGO, Overwatch, Paladins, TF2, R6S.

Oyunları SSD'ye kurmayı düşünüyorum. O yüzden hem SSD hem HDD olan bir laptop güzel olabilir ancak çok büyük bir HDD'ye gerek yok. SSD ise 128-256GB yeterli olur diye düşünüyorum.

Ben bu oyunlarda Medium-High (Ultra açmam.) ayarlarda 1080p Resolution'da ortalama 50-60 FPS alabileceğim bir F/P ürünü arıyorum.

Bütçem: 5000-6000 ₺

Önerileriniz ve görüşleriniz için şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu aralar laptop alacaksanız sabredin derim. Çünkü 8 nesil işlemcili laptoplar yavaş yavaş ortaya çıkıyor. Özellikle açık dünya oyunlarında artısı olur. Aceleniz yoksa tabi.

Asus'da GTX 1050Ti, Lenovo'da ise GTX 1050 ekran kartları var.

GTX 1050Ti ve daha uygun fiyat:

MSI GF62 7RE-2800XTR Intel Core i7 7700HQ 8GB 1TB GTX1050Ti Fiyatı

Bütçeyi zorlama şansınız varsa GTX 1060'lı GE62VR:

MSI GE62VR 7RF(Apache Pro)-425XTR Intel Core i7 7700HQ 16GB Fiyatı
Apache Pro (2. si) bütçemin fazla üstünde esnetemem o kadar :D

GF62 ise Güzele benziyor ancak herşey GPU'da bitmiyor. 8GB Ram PUBG'de ve Overwatch'da Sıcak Çatışmalarda yeterli olmayıp Ram'i şişirebiliyor, buda FPS Droplara neden oluyor. O yüzden özellikle 16GB Ram seçmeye özen gösterdim, birde GF62'nin Speclerinde SSD göremedim, yalnızca HDD var galiba.

Ooo vakit varmış o zaman. 8 nesil üst düzey laptoplar amazon'da satılmaya başlandı. Ülkemize de 1-2 aya (maksimum) gelir diye düşünüyorum. Beklemekte fayda var. Satın alırken malzeme ve fan seslerine de dikkat edilmeli ben şahsen etmeliyim çünkü ortamda birileri varsa eğer siz kulaklık taksanız dahi sesten dolayı rahatsız olabiliyor.

Ooo vakit varmış o zaman. 8 nesil üst düzey laptoplar amazon'da satılmaya başlandı. Ülkemize de 1-2 aya (maksimum) gelir diye düşünüyorum. Beklemekte fayda var. Satın alırken malzeme ve fan seslerine de dikkat edilmeli ben şahsen etmeliyim çünkü ortamda birileri varsa eğer siz kulaklık taksanız dahi sesten dolayı rahatsız olabiliyor.
O zaman 8thGen i8xxx CPU'lar içerecek laptoplar çıkacaksa, hani çıktığında bu bütçe aralığında postu yine bir uplayıp öneri yapabilirseniz sevinirim.

O zaman 8thGen i8xxx CPU'lar içerecek laptoplar çıkacaksa, hani çıktığında bu bütçe aralığında postu yine bir uplayıp öneri yapabilirseniz sevinirim.

Tabi, zaten herkes ilgileniyor olacaktır :). Şuan fiyat performans aralığında 1100 dolar civarı yeni nesil işlemcili ve gtx 1060 ekran kartına sahip laptoplar mevcut. Dell g7 modeli. Buraya geldiğinde fiyatı ne kadar olur tabi bilemeyiz.

Dosya Ekleri

• 9743275163698.jpg
    9743275163698.jpg
    22,5 KB · Görüntüleme: 33
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı