5000-6000 TL oyuncu laptop önerisi

2 hafta önce GTX 1650, i5 9300h, 1TB HDD, 250 SSD ve 8GB RAM bulunan Acer Nitro 5 model bir laptopu 5798 liraya almıştım fakat yayından kaldırılmış. Acer’ın bilgisayarlarına bakabilirsiniz. Özellikle soğutması gayet başarılı.

2 hafta önce GTX 1650, i5 9300h, 1TB HDD, 250 SSD ve 8GB RAM bulunan Acer Nitro 5 model bir laptopu 5798 liraya almıştım fakat yayından kaldırılmış. Acer’ın bilgisayarlarına bakabilirsiniz. Özellikle soğutması gayet başarılı.
Dediğiniz ürün bu mu acaba ?

Dediğiniz ürün bu mu acaba ?
Benimkinde ek olarak 1TB HDD vardı ayrıca ilk fotoğraftaki benim bilgisayarın kasasıyla aynı ama diğer fotoğraflardaki biraz daha eski Acer Nitro serisi emin olamadım pek. Orda yazan kodu Acer’ın sitesine yazarsanız daha net özellikleri hakkında bilgi alabilirsiniz. Örneğin Hepsiburada üzerinden aldım ben ve ekranı 60Hz biliyodum bir bilgi yazmamışlardı, ancak sitesinden baktığımda 120Hz olduğunu görmüştüm. Bu yüzden kendi sitesinden bakmak daha sağlıklı olacaktır.

Benimkinde ek olarak 1TB HDD vardı ayrıca ilk fotoğraftaki benim bilgisayarın kasasıyla aynı ama diğer fotoğraflardaki biraz daha eski Acer Nitro serisi emin olamadım pek. Orda yazan kodu Acer’ın sitesine yazarsanız daha net özellikleri hakkında bilgi alabilirsiniz. Örneğin Hepsiburada üzerinden aldım ben ve ekranı 60Hz biliyodum bir bilgi yazmamışlardı, ancak sitesinden baktığımda 120Hz olduğunu görmüştüm. Bu yüzden kendi sitesinden bakmak daha sağlıklı olacaktır.
Tamamdır hocam. Bu arada sizin ürün için ısınma sorunu var diyorlar öyle birşey varmı ? deneyimlerinizi aktarma şansınız var mı ? Olumlu olumsuz yönler vs

Tamamdır hocam. Bu arada sizin ürün için ısınma sorunu var diyorlar öyle birşey varmı ? deneyimlerinizi aktarma şansınız var mı ? Olumlu olumsuz yönler vs
NitroSense yazılımı üzerinden fanları full açınca 1-2 saatlik kullanımda ciddi ısınma olmuyor. Daha ilerisini denemedim. Ama fanları son seviyede ses çıkarıyor. Kulaklığını takarsan çok rahatsız etmez. Olumsuz bi yönü çok yok fakat ben videolarda izlediğim kadar FPS alamıyorum. Sebebi çok garip bilmiyorum ama örneğin adamın biri CS’de 170 FPS alıyor ama benim 80-100 dolaylarında geziyor. Muhtemelen benden dolayı bir sorun. Diğer oyunlarda çok olmuyor, diğer oyunların FPS değerleri beni tatmin ediyor. Onun haricinde eksi yön görmedim açılış hızı vb gayet iyi. Birde buda muhtemelen benim ayarlarımdan kaynaklı birşey, panel 120Hz fakat pek 120Hz deneyimini yaşatmıyor. Belki daha önce 120Hz panel kullanmadığım için beklentilerimi fazla yüksek tutmuşumdur. Ama tabi 60Hz paneller gibi de değil yani o konuda da çok kötü diyemem. Onun dışında sesi de başarılı bence. Sormak istediğin bir şey olursa tekrar cevaplarım :).
Edit: Şunu da eklemek istiyorum panel her ne kadar garip geldiyse de bi sorunu yok. Yani demek istediğim şu örneğin Valorant oyununda 120 FPS sabit alıyorsan hiçbir türlü yırtılma falan olmuyor. Büyük ihtimal bana garip gelen şey bazı oyunlardaki motion blur gibi efektlerden dolayı öyle geliyor.
Ayrıca şu YouTube kanalına da bakabilirsin. Laptopun oyunlardaki FPS testini yapmış.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı