5000 - 6000 TL Ryzen Sistem Toplama

kabacem

Hectopat
Yer
İstanbul
Merhabalar,

5000 - 6000 TL monitör dahil bütcem var kendim bir sistem oluşturdum ama sizlerden de fikir almak istiyorum. Şimdiden teşekkürler.

Nanokatolog önermem başınız ağrır.
Anakarta o kadar para vermeye gerek yok.
5200 liraya GTX 1060 sıkıştırılır en az.
Kasa fanlarını ayrıca almanıza gerek yok biri egzoz olacak şekilde iki fan yeterli.
R5 1600 alabilirsin. Daha deneyimli arkadaşlar uğrar belki konuya.

Yanlış Bilgi
İşlemci
AMD Ryzen 5 1600X 3.6 Ghz 16MB AM4
260,00 USD + KDV

Anakart
Gigabyte GA-AB350-Gaming 3 3200 Mhz(OC) AM4+ ATX
123,90 USD + KDV

Bellek
Corsair 16GB(2x8) Vengeance Rgb DDR4 3200mhz CL16
229,90 USD + KDV

Ekran Kartı
MSI Radeon RX580 Armor OC 8GB 256Bit
355,00 USD + KDV

Sabit Disk
Seagate 1TB Barracuda 64MB 7200rpm (ST1000DM010)
47,90 USD + KDV

SSD Disk
Samsung 256GB 850 Pro 550/520 (MZ-7KE256BW)
136,50 USD + KDV

Kasa
CoolerMaster MasterBox Lite 5 80+ 600W USB 3.0 Pencereli MidTower Kasa
129,00 USD + KDV

Monitör
Asus 24 VG245HE 1ms 1920x1080 75Hz Gaming Led FreeSync Eyecare (Assassins Creed Origins Oyun Hediyeli)

6.710,00 TL

Senin sistemin iki katı şiddetle öneririm. İşlemci soğutucu almana gerek yok zaten kendi özelliğinde var işlemcinin monitörde FreeSync özellikli olduğu için ekran kartı ile uyumundan dolayı bunu öneriyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Nanokatolog önermem başınız ağrır.
Anakarta o kadar para vermeye gerek yok.
5200 liraya GTX 1060 sıkıştırılır en az.
Kasa fanlarını ayrıca almanıza gerek yok biri egzoz olacak şekilde iki fan yeterli.
R5 1600 alabilirsin. Daha deneyimli arkadaşlar uğrar belki konuya.
Bir kaç tanıdığım nanokatalogdan alışveriş yaptılar bir sıkıntı yaşamadılar ve piyasadan çok daha uygun fiyata satış yapıyolar parçaları. Ayrıyetten kasa ile birlikte fan geliyo ama airflow için pek yeterli olcağını düşünmüyorum devir hızları falan çok düşük.

İstersen 6000'e eşitlemek için 1500x alabilirsin ama önermem. 700 TL daha bütçe ayırıp bu sistemi alman daha sağlıklı olur.

İlk mesajda belirttiğiniz sistemi eğer oyun için toplayacaksanız kesinlikle önermem, çünkü çok verimsiz olmuş. O bütçe ile %50-60 daha performanslı bir bilgisayar toplanabilir. İşlemci soğutucusu, fanlar ve anakart biraz lüks olmuş. Ayrıca Nanokatolog'tan hızlı gönderi şeklinde belirtilmemiş ürün alırsanız uzun süreler parçaların tedariğini bekleyebilirsiniz.

İlk mesajda belirttiğiniz sistemi eğer oyun için toplayacaksanız kesinlikle önermem, çünkü çok verimsiz olmuş. O bütçe ile %50-60 daha performanslı bir bilgisayar toplanabilir. İşlemci soğutucusu, fanlar ve anakart biraz lüks olmuş. Ayrıca Nanokatolog'tan hızlı gönderi şeklinde belirtilmemiş ürün alırsanız uzun süreler parçaların tedariğini bekleyebilirsiniz.
Bahsettiğim sistemi %80 oyun için ara sırada photoshop ve video edit için kullanıcam.

Bir kaç tanıdığım nanokatalogdan alışveriş yaptılar bir sıkıntı yaşamadılar ve piyasadan çok daha uygun fiyata satış yapıyolar parçaları. Ayrıyetten kasa ile birlikte fan geliyo ama airflow için pek yeterli olcağını düşünmüyorum devir hızları falan çok düşük.
Nano katalogtan sipariş edilen ön sipariş ürünlerin gelme süresi 3 hafta olabiliyor.
Bide ürün geç gelince suç bizimmiş gibi muhammele yapıyorlar.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı