5000-6000 TL'ye Ryzen 7 3700X'li PC toplama

Bütçe
5000-6000 TL
Nasıl yani ekran kartı almadan çalışır mı?

Yine rahatsız edeceğim ama başka bir arkadaş ekran kartı olmadan çalışır demiş yazdım ama görmedi yardımcı olur musun?
Çalışır tabi ki Ama APU olması lazım o İşlemcinin.İşlemcinin içine Grafik bağdaştırıcısı gömülü olan İşlemciler vardır.İşlemcinin içine gömülü olduğundan oto onunla birlikte geliyor yani.Bunun gibi içinde kart gömülü olan işlemcilere APU denir.ve içinde gömülü olduğu için performans az sanmayın GTA 5 vb. oynatıyor.

Çalışır tabii ki ama APU olması lazım o işlemcinin. İşlemcinin içine grafik bağdaştırıcısı gömülü olan işlemciler vardır. İşlemcinin içine gömülü olduğundan oto onunla birlikte geliyor yani. Bunun gibi içinde kart gömülü olan işlemcilere APU denir. Ve içinde gömülü olduğu için performans az sanmayın GTA 5 1080p de 40 50 FPS arası alıyor Vega 8.

Benimkinde var mı peki.
İnternetten baktım bulamadımda.

AMD Ryzen 5 5600X.
Hayır o işlemcide dahili grafik birimi yok,sizin ekran kartınızdan alıyor görüntüyü.Üstte dediğimi anlamışsınızdır umarım.İşlemcinin oyun performansını görmeniz için video:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hayır o işlemcide dahili grafik birimi yok, sizin ekran kartınızdan alıyor görüntüyü. Üstte dediğimi anlamışsınızdır umarım. Ryzen 7 Pro 4750G 5600X'den çok daha iyi bu arada.

Beynim yanmak üzere bu sistemin eksikleri nelerdir neler eksik çalışır mı yardımcı olabilir misin?

Beynim yanmak üzere bu sistemin eksikleri nelerdir neler eksik çalışır mı yardımcı olabilir misin?

Epeyden attığınız sadece PSU'lu ve fanlı bir kasa bilgisayar değil sadece donanım lazım. Altta attığınız ise sadece Gaming PC toplama sihirbazına yönlendiriyor içerik yok linki doğru attığınızdan emin olun.

Kasayı güç kaynagını o bu siteden https://www.epey.com/bilgisayar-kasasi/gametech-gt-001-700w.html
Diğerlerini ince hesaptan.
incehesap.com'dan Topladığım Bilgisayarın Parça Listesi

işlemci: AMD Ryzen 5 5600X 3.7GHz-4.6GHz 6 Çekirdek 35MB Soket AM4 Tray İşlemci (1 X 2.918, 43TL)
anakart: Gigabyte A520M H AMD A520 Soket AM4 DDR4 5100(OC)MHz mATX Gaming (Oyuncu) Anakart (1 X 708, 08TL)
RAM: Apacer Panther AH4U16G32C08Y7GAA-1 16GB (1x16GB) DDR4 3200MHz CL16 Black-Gold Gaming (Oyuncu) Ram (1 X 508, 81TL)
ekran kartı: XFX AMD Radeon RX 550 Double Dissipation RX-550P2PFG5 2GB GDDR5 128Bit DX12 Gaming (Oyuncu) Ekran Kartı (1 X 899TL)
SSD disk: Apacer AS350 Panther 95.DB260.P100C 128GB 560/540MB/s 2.5" SATA 3 SSD Disk (1 X 120, 03TL)
Soğutucular/Overclock: GamePower Airbender RGB CPU Hava Soğutucusu (1 X 139TL)

toplam fiyat: 5.293, 35 TL (KDV dahil)

incehesap.com PC Toplama Sihirbazı ile oluşturulmuştur.
Sorduğum sorular bunlar için demiştim ama linki yanlış atmışım :D

Epeyden attığınız sadece PSU'lu ve fanlı bir kasa bilgisayar değil sadece donanım lazım. Altta attığınız ise sadece Gaming PC toplama sihirbazına yönlendiriyor içerik yok linki doğru attığınızdan emin olun.

Şimdiki attığım sistemin eksikleri veya yanlış olan bir yeri var mıdır?

Son düzenleme:
SSD kapasite yetersiz hem siz hem sistem zorluk çeker,RAM dual-channel olmalı ve güvenilir marka olmalı performans için benim topladığımdaki gibi,RX 550 sorunları fazla, almaya da gerek yok,Vega 8 gördüğünüz tüm oyunları oynatır zaten.Vega 8 kullanmanızın bir avantajı da: ileride AMD ekran kartı alırsanız CrossFire ile (2 ekran kartı tek vücut olup birlikte çalışırlar) ikisini birleştirip daha da iyi çok güzel bir performans alabilirsiniz.

Son düzenleme:
SSD kapasite yetersiz hem siz hem sistem zorluk çeker, RAM Dual-Channel olmalı ve güvenilir marka olmalı performans için benim topladığımdaki gibi, RX 550 sorunları fazla, almaya da gerek yok, Vega 8 gördüğünüz tüm oyunları oynatır zaten. Vega 8 kullanmanızın bir avantajı da: İleride AMD ekran kartı alırsanız CrossFire ile (2 ekran kartı tek vücut olup birlikte çalışırlar) ikisini birleştirip daha da iyi çok güzel bir performans alabilirsiniz.

Ben yine anlamadım. D SSD pek önemli değil sonra değiştiririm ama.
Ekran kartı olayını pek anlamadım ekran karsız çalışmaz demiştiniz hangi ekran kartı önerirsiniz veya ben mi yanlış anladım ekran kartsız çalışır mı?
SSD kapasite yetersiz hem siz hem sistem zorluk çeker, RAM Dual-Channel olmalı ve güvenilir marka olmalı performans için benim topladığımdaki gibi, RX 550 sorunları fazla, almaya da gerek yok, Vega 8 gördüğünüz tüm oyunları oynatır zaten. Vega 8 kullanmanızın bir avantajı da: İleride AMD ekran kartı alırsanız CrossFire ile (2 ekran kartı tek vücut olup birlikte çalışırlar) ikisini birleştirip daha da iyi çok güzel bir performans alabilirsiniz.

Galiba bıktınız ama Vega 8 falan ben hiç anlamadım ben ekran kartı almadan bu bilgisayar çalışır mı çalışmaz ise hangi ucuz ekran kartı almalıyım idareten yardımcı olursanız sevinirim.

Son kez bir daha yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı