5000-6000 TL'ye Ryzen 7 3700X'li PC toplama

Bütçe
5000-6000 TL
Edit veya render gibi işlerle uğraşmıyorsanız 3700X almanıza gerek yok. Neredeyse aynı fiyatta 5600X var ve oyun konusunda daha iyi performans veriyor.

Teşekkürler.
Ben böyle bir şey yaptım eksiklerim veya yanlış yaptığım şeyler varsa söyler misin?

Bu işlemciye B550 Tomahawk veya B550 F GAMING güzel olurdu ama bütçe engel oluyor.
Biliyorum 8 GB RAM az, en kısa sürede 16 yapmanız lazım.

Hocam sizin topladığınız sistem olmamış. Ekran kartı için fazla bir bütçe kalmadı maalesef. Bütçe ayırıp geçici bir ekran kartı almanız lazım.

Bu işlemciye B550 Tomahawk veya B550 F GAMING güzel olurdu ama bütçe engel oluyor.
Biliyorum 8 GB RAM az, en kısa sürede 16 yapmanız lazım.

Hocam sizin topladığınız sistem olmamış. Ekran kartı için fazla bir bütçe kalmadı maalesef. Bütçe ayırıp geçici bir ekran kartı almanız lazım.

Her şey için teşekkür ederim ancak tam anlamadığım bir yer var ekran kartı gösterdiğim ekran kartı olsa sonra değiştirsem olur mu şu anki PC m zaten çöp.

Her şey için teşekkür ederim ancak tam anlamadığım bir yer var ekran kartı gösterdiğim ekran kartı olsa sonra değiştirsem olur mu şu anki PC m zaten çöp.

RX 550 idareten kullanılabilir. Sonra güzel bir ekran kartı takıp kullanabilirsiniz. Yalnız şöyle durumlar var ben bütçeyi aşmamak için kasayı 100r seçtim. Örneğin ileride 3070 gibi büyük kart alıp takıp kullanmak istediğinizde kasaya sığmayacaktır. 550W PSU ise yetersiz kalıyor bu durumda en azından 650W bir PSU ilerisi için daha iyi olur ama her şey bütçeye meselesi. Bu dediğim durumlar alacağınız ekran kartına bağlı 2060 alırsanız sorun olmaz mesela. Geçici bir süre kullanacağınız kart için bütçenizi belirleyip yeni konu açın rx550'den daha iyi öneriler gelecektir.

RX 550 idareten kullanılabilir. Sonra güzel bir ekran kartı takıp kullanabilirsiniz. Yalnız şöyle durumlar var ben bütçeyi aşmamak için kasayı 100r seçtim. Örneğin ileride 3070 gibi büyük kart alıp takıp kullanmak istediğinizde kasaya sığmayacaktır. 550W PSU ise yetersiz kalıyor bu durumda en azından 650W bir PSU ilerisi için daha iyi olur ama her şey bütçeye meselesi. Bu dediğim durumlar alacağınız ekran kartına bağlı 2060 alırsanız sorun olmaz mesela. Geçici bir süre kullanacağınız kart için bütçenizi belirleyip yeni konu açın RX550'den daha iyi öneriler gelecektir.

Çok teşekkür ederim.

PSU , SSD İŞLEMCİ ANAKART RAM(2 TANE) KASA. 2. ele gerek bile yok, ekran kartına da gerek yok ileride ekran kartı almak isterseniz alırsınız işlemcide gömülü Radeon Vega 8 takılı gayet güzel performansı var. Toplam 5900 6000 TL arası.

Nasıl yani ekran kartı almadan çalışır mı?
RX 550 idareten kullanılabilir. Sonra güzel bir ekran kartı takıp kullanabilirsiniz. Yalnız şöyle durumlar var ben bütçeyi aşmamak için kasayı 100r seçtim. Örneğin ileride 3070 gibi büyük kart alıp takıp kullanmak istediğinizde kasaya sığmayacaktır. 550W PSU ise yetersiz kalıyor bu durumda en azından 650W bir PSU ilerisi için daha iyi olur ama her şey bütçeye meselesi. Bu dediğim durumlar alacağınız ekran kartına bağlı 2060 alırsanız sorun olmaz mesela. Geçici bir süre kullanacağınız kart için bütçenizi belirleyip yeni konu açın RX550'den daha iyi öneriler gelecektir.

Yine rahatsız edeceğim ama başka bir arkadaş ekran kartı olmadan çalışır demiş yazdım ama görmedi yardımcı olur musun?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı