5000-8000 TL Oyun Amaçlı Laptop Tavsiyesi

Dumponer

Hectopat
Merhaba arkadaşlar. Bu gibi isimlerde bir çok konu var ve neredeyse hepsini okudum. Ama tam bir karara varamadım. 5000 gibi bütçeyle yola çıktım ama en az 3-4 yıl ortalama üstü grafiklerde sorunsuz oyun oynayacak bir laptopa ihtiyacım var. Biraz araştırdım aşağıdakileri buldum. İşlemci olarak hiçbiri beni üzmez gibi. Ekran kartı olarak GTX 1660 Ti Max-Q kullanan HP 7000 TL, ASUS ise 7700TL gibi fiyata sahip. GTX 1660 Ti kullanan Acer Nitro 5 ve Monster Tulpar ise 8000 TL gibi fiyata sahip. Eğer GTX 1650 ekran kartına düşersem 5500-6000 TL gibi fiyatlara kadar düşebiliyor. (Önceki bilgisayarım i7 6700HQ GTX950M ASUS idi. 3000TL'ye almıştım genel olarak idare ediyordu oyunlarda. )

Sonuç olarak beklentilerimi karşılayacak beni üzmeyecek bir oyun laptopuna ihtiyacım var(masaüstü kulanamam maalesef). Kendi bulabildiklerim aşağıdakiler. Bilgili arkadaşlardan fiyat performans ve ihtiyacımı karşılayacak en uygun olan olan PC önerilerini bekliyorum. Şimdiden teşekkürler. (Not: Bütçeyi ne kadar az tutabilirsem o kadar iyi ama değecek sistemler için sınır 8000TL. )

Son düzenleyen: Moderatör:
Amazon.co.uk ile Amazon.es sitelerine bak. Türkçe sticker alıp yapıştırırsın tuşlara. 10-20 dolar farkla önceliğe ekleniyor 1-4 gün içinde geliyor vergiler dahil. Yalnız ödeme aşamasında TRY seçme, co.uk ise Sterlin, es ise Euro'yu seç. TRY kurunu yüksek hesaplıyorlar diğerini seçersen bankanda kur neyse o fiyat üzerinden ödüyorsun.

Amazon.co.uk ile Amazon.es sitelerine bak. Türkçe sticker alıp yapıştırırsın tuşlara. 10-20 dolar farkla önceliğe ekleniyor 1-4 gün içinde geliyor vergiler dahil. Yalnız ödeme aşamasında TRY seçme, co.uk ise Sterlin, es ise Euro'yu seç. TRY kurunu yüksek hesaplıyorlar diğerini seçersen bankanda kur neyse o fiyat üzerinden ödüyorsun.

Daha önce amazondan alışveriş yapmadım. Bir kurcalarım ama öncelikle laptopa karar vermem lazım

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı