5000 TL Dizüstü Bilgisayar Tavsiyesi

78501

Kilopat
Makaleler
5
Merhabalar. Kargo firmasının cihazımı perte çıkarması sebebiyle bir bilgisayar ihtiyacım var. Üniversite öğrencisiyim. Dolayısıyla pilin uzun ömürlü olması, cihazın taşınabilir olması ve mümkün olduğu kadar sessiz olması çok önemli benim için. Yalnızca derslerimde, araştırmalarımda kullanacağım. Mümkünse HP ve Lenovo olmasını istemiyorum. Hatta 5000 TL yerine fiyat ne kadar düşük olursa benim için o kadar iyi olur. Aklımda linkini bıraktığım cihaz var.

Daha düşük fiyatlı alternatiflerim de var. Onlar da işini görür diyorsanız onlardan birini alıp geçebilirim. Çünkü döneme başlarken 4400 TL'ye bir adet bilgisayar aldık ve kargoda çöpe çıktı. Mahkeme sonuçlanana kadar idarelik bir ürüne ihtiyacım var.

Merhabalar. Kargo firmasının cihazımı perte çıkarması sebebiyle bir bilgisayar ihtiyacım var. Üniversite öğrencisiyim. Dolayısıyla pilin uzun ömürlü olması, cihazın taşınabilir olması ve mümkün olduğu kadar sessiz olması çok önemli benim için. Yalnızca derslerimde, araştırmalarımda kullanacağım. Mümkünse HP ve Lenovo olmasını istemiyorum. Hatta 5000 TL yerine fiyat ne kadar düşük olursa benim için o kadar iyi olur. Aklımda linkini bıraktığım cihaz var.

Daha düşük fiyatlı alternatiflerim de var. Onlar da işini görür diyorsanız onlardan birini alıp geçebilirim. Çünkü döneme başlarken 4400 TL'ye bir adet bilgisayar aldık ve kargoda çöpe çıktı. Mahkeme sonuçlanana kadar idarelik bir ürüne ihtiyacım var.

Neden Lenovo istemiyorsunuz? Bence gayet kaliteli cihazları var.

Servisinden dolayı. HP ve Lenovo'nun servisi aynı olduğu için ikisini de elemek istiyorum. Yoksa cihazlarını hiç kullanmadım, cihazları hakkında net bilgim yok.

Ben 10 senedir bir Lenovo cihaz kullanıyorum, bir kere bile servise götürmedim. İyi bakarsanız çok güzel cihazlar. Bence HP'yi bilemem ama Lenovo'ya bir şans verin. Lenovo IdeaPad 3 AMD Ryzen 7 3700U 8GB 512GB SSD FDOS 15.6'' 81W1005QTX | En Ucuzu Akakçe bu güzeldir. İncelemesi varsa bakabilirsiniz.

Attığınız lenovo alınmaz. Evet 3000 TL gayet ucuz bir fiyat ama ekran çözünürlüğü ve 4 gb ram nedeniyle alınmaz. Ama lenovo kaliteli markadır, forumda baya bir öneren kişi var.

Ben 10 senedir bir Lenovo cihaz kullanıyorum, bir kere bile servise götürmedim. İyi bakarsanız çok güzel cihazlar. Bence HP'yi bilemem ama Lenovo'ya bir şans verin. Lenovo IdeaPad 3 AMD Ryzen 7 3700U 8GB 512GB SSD FDOS 15.6'' 81W1005QTX | En Ucuzu Akakçe bu güzeldir. İncelemesi varsa bakabilirsiniz.
Teşekkür ederim. Ben de ASUS cihazımı 10 senedir mükemmel bir şekilde kullanıyorum. İyi baktığım için problem çıkarmadı fakat HP kronik fan sesi problemine sahip olduğu için servise gönderdim ve olanlar oldu. Bahsettiğiniz cihazı çok araştırmıştım Eylül 2020'de fakat bataryası iyi değil ve fan sesi onda da varmış. Ayrıca Ryzen 7 3700U gerektirecek derecede işlem yükü gerekmiyor bana. Dolayısıyla daha ucuz alternatifler benim için çok daha iyi olacaktır. Takdir edersiniz ki Eylül'de 4400 TL, şimdi ise 5200 TL'lik cihazlar almak maddi açıdan ciddi derecede yorucu olacaktır. Öneriniz için gerçekten çok teşekkür ederim.
Attığınız lenovo alınmaz. Evet 3000 TL gayet ucuz bir fiyat ama ekran çözünürlüğü ve 4 gb ram nedeniyle alınmaz. Ama lenovo kaliteli markadır, forumda baya bir öneren kişi var.
Ekran çözünürlüğü ve 4 GB RAM olması o fiyat için çok önemli olmayacaktır kanaatindeyim. O cihazın da pili çok iyi gitmiyor ancak verdiğim paraya üzülmem diye düşünüyorum (tabi ki daha pahalı cihaz alıp da üzülmektense).

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı