5000 TL Ekran kartı odaklı PC toplama

Ekran kartı odaklı bir sistemidir. (fiyatlar değişiklik gösterebilir)

5 Bin liraya GTX 1660 Super PC toplayabilir miyim acaba deyip toplamaya başladım. R3 3100 CPU'nun indirimli olduğunu gördüm ve ortaya böyle bir sistem çıktı. "Benim odağım ekran kartı, ileride yükseltmeler yapacağım veya yapmayacağım böyle kullanabilirim" diyen arkadaşlar parçaları bu şekilde satın alabilir.

(Ekran kartı ve kasa değiştirildi ve güncellendi)
Toplam fiyat: 5145 TL.

Son düzenleme:
Ekran kartı maalesef tek fan ve baya ısınır o yuzden ekran kartı iyi değil ve Ram de 1x8 onun yerine 2x4 alınır yada 2x8 alınmalı bence.
B450 soket bir sistemde 2X4 kullanılmaz. İleride 2x8 yapmak için 1x8 tercih edilmesi bence daha iyi olur. 5 bin lira bütçeye sığdırmak için 1x8 RAM kullandım, parçalardan daha da düşerek 2x8 RAM kullanılabilir fakat bu sefer de kasa iyi olmaz.

Kasa pahalı geldi,
2000 liraya GTX1070 Ti bulabilirsiniz,
i3 10100F + H410/B460 daha ucuza gelir,
(Bütçe 5K iken SSD kullanmam = Benim tercihim, bütçe düşükken SSD almak mantıklı gelmiyor)

Onun dışında iyi gibi.
SSD bilgisayarı canlandırır eğer 7200 rpm hdd alırsan ve oyunları kurarsan oyunun açılması bilgisayarın açılması 1 tb alacağına 240 gb ssd al.
Kasa da PSU bulunuyor nesi pahalı?
Önerdiğiniz ekran kartı hem tek fan hemde pahalı bu ekran kartı alınmamalı palit'in çift fanlı modelleri ile arasında 30 tl gibi komik bir fark var sizden ricam güncellemeniz konuyu palitle.

Ekran kartı odaklı bir sistemidir. (fiyatlar değişiklik gösterebilir)

5 Bin liraya GTX 1660 Super PC toplayabilir miyim acaba deyip toplamaya başladım. R3 3100 CPU'nun indirimli olduğunu gördüm ve ortaya böyle bir sistem çıktı. "Benim odağım ekran kartı, ileride yükseltmeler yapacağım veya yapmayacağım böyle kullanabilirim" diyen arkadaşlar parçaları bu şekilde satın alabilir.

Toplam fiyat: 4987 TL.

i3 10100f daha güçlü bir işlemcidir ve fiyatı daha uygun.

Yeni konular

Geri
Yukarı