5000 TL monitör dahil sistem toplama

Bütçe
5000
Aslında ilk APU sistem düşündüm. Bütçem 4300 TL civarı fakat sırf ekran kartlı bir sistem olsun diye 5000 TL olarak zorladım. Biliyorum fiyatlar malum dolar kuru yüksek ama belki güzel bir sistem çıkarabiliriz.

RTX 3070 gibi güçlü harici bir ekran kartı takabiliyorsam eğer hiç düşünmeden APU sistem toplarım. Sorun yaşayacağımı darboğaz olacağını söylüyorlar.
RTX 3060 çıkarsa onu besleyebilir belki zira 2080 de darboğaz yapıyor ama 1660S rahat besliyor.

Sanırım 4500 TL monitör dahil APU sistem başlıklı bir konu açsam ve ekran kartı için para biriktirmeye başlasam çok daha güzel olur. Hem şu an maddi zorluk olmaz hem kaliteli bir APU sistem olur gibi.

Sanırım 4500 TL monitör dahil APU sistem başlıklı bir konu açsam ve ekran kartı için para biriktirmeye başlasam çok daha güzel olur. Hem şu an maddi zorluk olmaz hem kaliteli bir APU sistem olur gibi.

Eğer ekstra para biriktirebilirsen evet mantıklı, ama şöyle bir seçenekte mevcut dostum; Dolar çok artmaz ise, sistem toplamaz, paranı biriktirmeye devam edersen RTX 3000 serisi ekran kartları piyasaya girince orta ve düşük segment biraz daha düşecektir. Hem Ryzen 5000'de yolda. Beklemek mantıklı olacaktır eğer vaktin varsa.

Bende buna benzer bir sistem toplamayı düşünuyorum. 10100f li sistemdeki anakart nasıldır 450m s2h ye göre. Birde biraz daha pahalı öbür karta göre. 10100f çok yeni olduğu için performansı da nasıldır merak ediyorum

Öncelikle herkese merhaba,
Uzun süredir forumu takip ediyorum fakat daha yeni üye oluyorum. 5000 TL bir bütçem var. Bu bütçeyle monitör dahil bir PC toplama şansım var mıdır? Monitörün de düzgün olması gerekmekte. Çok fazla rekabetçi oyunlar oynayan birisi değilim (LoL, Knight Online, GTA 5). Daha çok hikaye odaklı oyunlar ve işlemciye yüklenen oyunlar oynuyorum. Tavsiyelerinizi bekliyorum, şimdiden teşekkür ederim.

Dostum sıfır toplama illahaki bir gün karşına bir ilan çıkacak biraz daha sabredip bekle. Bende uzun zamandır çabalıyorum bundan 2 gün önce 2. el 24 inç AOC monitörün tanesini 500'e aldım çift monitörlü Ryzen 5 1600 işlemcili sistemi toplam 4500TL'ye mal ettim 5K ya çok güzel sistemler toplanır sıfır toplayıp kendini zora sokma.

Dostum sıfır toplama illahaki bir gün karşına bir ilan çıkacak biraz daha sabredip bekle. Bende uzun zamandır çabalıyorum bundan 2 gün önce 2. el 24 inç AOC monitörün tanesini 500'e aldım çift monitörlü Ryzen 5 1600 işlemcili sistemi toplam 4500TL'ye mal ettim 5K ya çok güzel sistemler toplanır sıfır toplayıp kendini zora sokma.

2. el fiyatları da uçmuş durumda denk gelirse neden olmasın. 2-3 parça 2. el olabilir sorun değil.

Geri
Yukarı