5000 TL notebook tavsiyesi

OxyGENn

Hectopat
5000TL civarı oyun bilgisayarı arıyorum ama kararsız kaldım. Kağıt üzerinde Monster daha iyi ama ısınma sorunu var diyenler oldu yardımcı olabilir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Isınması normal hemen hemen her işlemci de ısınıyor. Monster' ın kullandığı işlemci modelleri en üst düzey işlemciler ve hızı da yüksek olması maalesef ki ısınmayı engelleyemiyor. Onun dışında ısınması herhalgi bir soruna teşkil etmiyor diye biliyorum. Alacaksan gtx 970m modele sahip Monster almandır performansları da çok iyidir. Fazla varsa paran 980m olabilir ancak almak şart değil her ikisi de çok iyi performans veriyor. Monster alan kişiler görüşlerini yazsa çok daha iyi olacaktır sizin için.

Arkadaşın da dediği gibi ısınma laptoplarda çok normal. Asıl mesele seviyesi yani ne kadar ısınıyor.

Şunu unutmamak lazım ama MONSTER gaming laptop üretiyor haliyle turbo fan gibi bir nimetten faydalanabiliyorsunuz. Sesi nispeten gürültü gibi gelse de masaüstü yerine laptop tercih edildiğin de bazı şeylerden feragat etmek gerekiyor.

Öğrenci indirimiyle Monster Notebook | Monster Performanstır ! bu ürün 4500 TL'ye gelmekte.

SSD ekleyerek güzel bir sisteme sahip olabiliyorsunuz.

MSI GE62 2QE-071XTR Apache Core i7-4720HQ 8GB 128GB SSD +1TB GTX965M 2GB 15.6" Full HD FreeDos | sanalmarketim
MSI GE62 2QF-221XTR Apache Pro Core i7-4720HQ 8GB 1TB GTX970M 15.6" Full HD FreeDos | sanalmarketim
Asus G Series G751JL-BSI7T28 Gaming Notebook
Soğutma diyorsan Asus'un rog serisine bakmanı öneririm. Kasasından anlaşılıyor zaten içinde nasıl bir soğutma sistemi olduğu. Monsterla karşılaştırırsan MSİ'da Asus'ta pahalı kalacaktır yanında. Ama malesef kaliteyi ucuza alamazsın.

Eyvah Eyvah.Millet gtx 750 ti performansını bile ancak verebilen kartlar için 5 milyar veriyor.960M 30 fps yi zor görüyor 2013-2014 yılında çıkan oyunların ultra ayarlarında.965M ise 870m gibi gtx 760 ile başa baş karttır.Şuan biri size gel bedavaya gtx 760 versem dese düşünürsünüz.Bırakın ultrayı yakında mediumu zor görürsünüz.970m kullanıcısı olarak tavsiyen gidip skylake r9 390x li sıvı soğutmalı bir sistem toplamanız.970m bile sorun çıkartabiliyor nadir de olsa ki 970m gtx 960 ayarında bir kart.

Eyvah Eyvah.Millet gtx 750 ti performansını bile ancak verebilen kartlar için 5 milyar veriyor.960M 30 fps yi zor görüyor 2013-2014 yılında çıkan oyunların ultra ayarlarında.965M ise 870m gibi gtx 760 ile başa baş karttır.Şuan biri size gel bedavaya gtx 760 versem dese düşünürsünüz.Bırakın ultrayı yakında mediumu zor görürsünüz.970m kullanıcısı olarak tavsiyen gidip skylake r9 390x li sıvı soğutmalı bir sistem toplamanız.970m bile sorun çıkartabiliyor nadir de olsa ki 970m gtx 960 ayarında bir kart.
Madem anlattığın gibi kötüyse sen niye laptop aldın anlamıyorum ki?
Abartma istersen medium zor oynatıyormuş. www.notebookcheck.net/NVIDIA-GeForce-GTX-960M.138006.0.html

Madem anlattığın gibi kötüyse sen niye laptop aldın anlamıyorum ki?
Abartma istersen medium zor oynatıyormuş. www.notebookcheck.net/NVIDIA-GeForce-GTX-960M.138006.0.html

Abartma mı? 34 fps veriyor son çıkan star wars battlefront oyununda.Gtx 750 ti 36 fps vermiş.Pascal mimari çıkacak ve kepler mimarili 450 tl ye bulunabilme ihtimali olan gtx 750 ti geçmiş 2 fps ile.Hatta 550 tl civarına r9 270x almak mümkün o 57 fps veriyor yani siz 5 milyarlık laptopla 550 tl lik ekran kartının verdiği performansın yarısını anca alıyorsunuz 5 milyara.965m de 40 fps anca veriyordur. Mesajı daha iyi okuyun ben ne dedim''YAKINDA'' mediumu zor görürsünüz dedim.Batman arkham knight oyununu 960m ile 35 fps oynamaya çalış bakalım bi ultrada neler oluyor.Diğer cevaba gelince ben gtx 970m i ilk çıktığında aldım ve o zaman 3940 tl idi victor p703 17 inç modeli(türkiyeye ilk gelen 900m serisiydi).Şuan 5 milyar 970m.Ben alırken 3940 tl ye gtx 780 bile o fiyat aralığına ucu ucuna sığacak gibiydi zaten gtx 970m gtx 770 performansı veren kart bide üstelik laptop diye kıyıp aldım.960m gibi gtx 750 ti performansı veren karta 5 milyar verip 2 sene sonra mediuma alma durumu olacak.Cod ghost oyununda 35 fps veriyor 960m ultrada.Ghost 2013 oyunu değil mi?Far cry 4 de 30 fps anca veriyor bunlar gibi sağlam oyunlar çıktığında yakında ne yapabilecek 960m??Attığınız sitede görünüyor zaten son çıkan a.c oyununda ultrada 4.6 fps vermiş ya ALLAH aşkına 5 milyara 4.6 fps yakışıyor mu?Hiç tıklama ultraya daha iyi 4.6 fps ne demek 5 milyarlık laptop için.Fallout 4 çıkalı 1 ay oldu belki,işte high da 30 fps veriyor.Witcher 3 24 fps high da bile ultrayı geçtik.960m li laptop 3.5 milyara alınabilirse git al derdim fakat o fiyata fazla.
5 milyara 960m ve 965m li laptop alınmaz üzülürsünüz.Dediklerim 965m içinde geçerli çok bir fark olmayacak çıkan oyunlar sistemi zorluyor 965m de sıkışacak bir süre sonra.5 milyara 1080p de ultra da 60 fps garanti edebilecek gtx 980 veya r9 390x alınabiliyor hatta anakarttan ufak kısarsanız ssd koymazsanız sapphire r9 fury koyabilirsiniz.İnanın millet 3.5 milyara gtx 970 ile oyunları ultrada çatır çatır oynarken siz 5 milyar verip medium-high yapınca moraliniz bozulacak.

Son düzenleme:
Kardeşim elbette masaüstü daha performanslı bunu herkes biliyor. Ee sende laptop almışsın. Bu kadar iyi biliyorsan hani niye laptop aldın dersem örnek olarak sürekli seyahat ediyorum, işte rahat olsun yatarken otururken her zaman yanımda olsun falan filan. (Eskiden ucuzsa sistem toplamada o kadar ucuzdur.) Belki alacak kişi de bu yüzden seçiyor olabilir. Ben de laptop seçtim he benimki iyi mi değil hiç değil. Ama sırf kucağıma oturduğum yerden yaslanarak oyun, film, internette gezmenin peşindeyim. Zaten adam istese elbette masaüstü alırdı. Adam laptop tavsiye ederken masaüstü tavsiye neden onu anlamıyorum hani her konuda var bu, bu da hem insanı hem okuyanın canını sıkar bence. Gtx 960m, 970m gayet güzel iyi akıcı oynatabilen bir mobil kart. Her ne kadar normal ekran kartlarından uzak olsada. Fiyatların değişmesi sadece dolardan değildir, yeni nesil işlemcili yada yeni model olması da elbette fiyatı tuzlu yapar.

Hayır yok ben 3940 tl ye aldım içim gene acımadı o fiyata.Sıvı soğutma ya girmezdim i5 4690k almadan bir tık kısarak belki gtx 970 bile alabilirdim.Bende 970m var 6gb modeli.970m 860m ve 960m in sli durumu kadar performans veriyor.Düşünün ona rağmen r9 280x,r9 380,gtx 960 performansı alıyorum.Tamam bunlar çok iyi kart 970m sağlam duruyor tabi ama 5 milyara r9 380 crossfire yaparsın hata sapphire r9 fury koyarsın.960m gerçekten 3-3,5 milyar civarı olsa alın derim fakat taşınabilir olması faktörü sıvı soğutmalı 23-24 inç taş gibi masaüstü sisteminin verdiği ayrıcalığı kapatamaz bana göre.Fırsatı varsa kesinlikle almasın ama eğer ille de alacaksa laptop o da en düşük 970m olmalı ki 5 milyar verdin bari oyunları ultra da takılmadan oyna değil mi? 960m ve 965m e 4700 vereceğine monster 970m al için acımayacak bari :D

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı