5000 TL oyun sistemi toplama

• Konuyu başlatan rru
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 16
  • Görüntüleme 1B
Seçtigi kasa da PSU da cok kaliteli. Merak etme.
Tamam kardeşim :) Sen nasıl dersen öyle olsun!

İ5-6400 veya 6402P 800-900 arasında piyasada
MSİ B150M Bazooka. 350 lira civarı.
MSİ Gtx 1060 Armor 6gb 1360 lira Vatan Bil.
2x8 DDR4 2133/2400 bellek kitlerinin fiyatları 400-sonsuz lira şeklinde.
Vatan B. Da Crucial 2x8 2400Mhz DDR4 417 lira
Hepsini vatandan alsanız işlemci+Anakart+Ekran K.+Bellekler=3000 lira tutuyor. Sisteme 450 watlık corsair 80+ PSU ve Zaman Z3 plus eklerseniz 3410 lira tutuyor.
Ssd ve
Monitör seçimi size kalmış. Ben şahsen gidip görmeden monitör almam. Eski hard diskinizi depolama olarak kullanabilirsiniz. Monitör ve Ssd için 1600 liralık bir bütçe var. Dilerseniz kasa seçimini değiştirebilirsiniz. Ben o fiyat sekmentinde ortalama bir kasa seçtim. Fiyat hesaplamalarını Vatan Bilgisayar üzerinden yaptım. Farklı yerlerden alırım derseniz 100-150 lira gibi bir para kurtarabilirsiniz.
Dediğim gibi Monitör işi uzaktan tavsiye edilecek birşey değil. Kolay gelsin şimdiden hayırlı olsun.
Kardeşim şunu da söyleyeyim ben olsam 150-200 lira daha vererek sistemi Kaby lake yapmayı da düşünürdüm. Ama bu işin sonu yok. Onu arttırayım, dur bunun da en iyisi olsun derken bi bakmışın 10 bin lirayı geçmişsin. Böyle de bir durum var :)

Tamam kardeşim :) Sen nasıl dersen öyle olsun!

Kardeşim şunu da söyleyeyim ben olsam 150-200 lira daha vererek sistemi Kaby lake yapmayı da düşünürdüm. Ama bu işin sonu yok. Onu arttırayım, dur bunun da en iyisi olsun derken bi bakmışın 10 bin lirayı geçmişsin. Böyle de bir durum var :)
Bu doğru.
O kasa ile PSU'yu araştirmani oneririm.

PSU bi defa 600 Watt'lık. MSİ aynı konfigürasyon'a sahip ürünlerinde 350 Watt'lık PSU kullanıyor. İşlemci 65 Watt, ekran kartı ise 120 watt TTP değerine sahip. Sistem Toplamda 300 Watt'lık TTP değerini bile görmeyecek. Neye göre 600 Watt'lık bir PSU?

PSU bi defa 600 Watt'lık. MSİ aynı konfigürasyon'a sahip ürünlerinde 350 Watt'lık PSU kullanıyor. İşlemci 65 Watt, ekran kartı ise 120 watt TTP değerine sahip. Sistem Toplamda 300 Watt'lık TTP değerini bile görmeyecek. Neye göre 600 Watt'lık bir PSU?

Aynen. O sisteme 450 wattlık 80+ bir PSU yeter. Ama ilerde geliştirecekse 600 W alsın.

O tam yukte değil yanliz dikkat et :D.
TTP ne demek kardeşim?
Söylediğinin şöyle bir mantığı var. Güç kablolarından kullanmadığın pinleri bir termocifte bağlayarak Kahve için gerekli sıcak suyu bilgisayarın yanından ayrılmadan elde edebilirsin. :) 600 Watt'lık PSU işte o zaman doğru seçim olur.

Aynen. O sisteme 450 wattlık 80+ bir PSU yeter. Ama ilerde geliştirecekse 600 W alsın.
PSU zaten sistemdeki en ucuz parça. Daha ilerde daha az güç tüketimli ürünler çıkar. Hadi çıkmadı diyelim. 3 yıl kullandığın sistemi upgrade yaparken bi zahmet güç kaynağını da değiştir. Zaten benim önerdiğim sistem upgrade yapmaya müsait değil. Zaten 3500 liralık bir sistem upgrade yapmaya nasıl müsait olsun? Ekonomik bir çözüm bulamazsın bir defa.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı