5000 TL sistem önerisi

rajzys

Hectopat
Merhaba arkadaşlar. Benim şu anda bir bilgisayarım var fakat kardeşime de almak istiyoruz. Bana monitör hariç 5000TL'yi geçmiyecek bir öneride bulunursanız çok sevinirim. Bu arada ben kendime yeni işlemci alacağım şu anki ekran kartım RX 580 eskiden 2400G APU kullanıyordum bende kaldı. Yani RX 580 ve B350 Prime Plus anakart uyumlu bir işlemci ve kardeşime vereceğim R5 2400G APU için de bir sistem toplamam gerekiyor. Önerilerinizi bekliyorum :D.
Şu anda aklımda olanlar;
Benim RX 580 ve B350 Prime Plus için: Ryzen 5 3500X işlemci.
Kardeşime de R5 2400G APU için: Gigabyte B450M S2H anakart ve Ripjaws Dual kit (2x8) 16 GB 3600MHz RAM.
Bir sorum daha var gigabye B450M S2H 3600MHz RAM'leri destekler mi?

Kardeşine almak istediğiniz pc nin anakartı ramleri destekler hatta 32 gb ye çıkmak da mümkün ama giriş seviyesinin de altında ekran kartsız bir pc de 32 gb ram ölü yatırım olur...

Arkadaşlar biliyorum karışık oldu. Ayrıca açıklayamadım malum yasakladılar. Benim demek istediğim, en baştan anlatıyım.
Ben kendime bir bilgisayar topladım. Ama topladığımda apu kullanıyordum. Ve RX580 ekran kartını alınca düşük performans almaya başladım. Bizimde kardeşime ekran kartı alacak bütçemiz olmadığı için. Ben kendime yeni bir işlemci alıp, hali hazırda kullandığım APU'yu kardeşime vereceğim. Sonuç olarak R5 2400g apu işlemci için bir sistem, (anakart var kendime yeni alacağım).
Ve kendi RX 580 Dual OG 8GB ekran kartıma bir sistem gerek. İnşallah anlatabilmişimdir. :)

Yeni konular

Geri
Yukarı