5000 TL sistem toplama

ramazan_Unsal0

Femtopat
Dostlar daha demin bir konu açtım RTX 2070 nasıldır vb. düşündüm ki bir sisteme 10000₺ vermek çok lüks ve gereksiz. İlk sistemim olacak ve daha önce hiç deneyimim yok hazır mı almalıyım, kendim mi toplamalıyım bilemiyorum. Araştırmalarıma göre R3 3100, R3 3300X, Intel i3 101000 gibi parçalar bana yeterli olacak. Ne de olsa profesyonel oyun oynamayacağım ve grafik tasarımında kullanmayacağım. Gündelik işler ve CS:GO oynamak için en fazla 5000₺ gibi düşünüyorum monitör hariç. Intel olur AMD fark etmez ama RX serisi ekran kartında yeşil ekran, mavi ekran, WattMan gibi hatalar oluyormuş. Günde birkaç saat keyifle vakit geçireceğim o da böyle problemlerle uğraşmakla geçmesin. İleri de aman aman bir sistemde güncellemeye gitmem. Gerekirse anakart ucu ucuna bile çalışabilir.

Dostlar daha demin bir konu açtım RTX 2070 nasıldır vb. düşündüm ki bir sisteme 10000₺ vermek çok lüks ve gereksiz. İlk sistemim olacak ve daha önce hiç deneyimim yok hazır mı almalıyım, kendim mi toplamalıyım bilemiyorum. Araştırmalarıma göre R3 3100, R3 3300X, Intel i3 101000 gibi parçalar bana yeterli olacak. Ne de olsa profesyonel oyun oynamayacağım ve grafik tasarımında kullanmayacağım. Gündelik işler ve CS:GO oynamak için en fazla 5000₺ gibi düşünüyorum monitör hariç. Intel olur AMD fark etmez ama RX serisi ekran kartında yeşil ekran, mavi ekran, WattMan gibi hatalar oluyormuş. Günde birkaç saat keyifle vakit geçireceğim o da böyle problemlerle uğraşmakla geçmesin. İleri de aman aman bir sistemde güncellemeye gitmem. Gerekirse anakart ucu ucuna bile çalışabilir.
5.038 TL tutuyor kendin toplayacaksan bunları alabilirsin

5.038 TL tutuyor kendin toplayacaksan bunları alabilirsin.

Bence SSD yerine HDD alsın ona küçük gelir en fazla 1 2 oyun yükler sıkıntı çeker.

*AMD Ryzen 3 3100
*Gigabyte B450M S2H
*Adata XPG 8 GB DDR4 3200MHz
*WD Green 240GB
*INNO3D GTX1660 Super Twin X2
*Zalman T7
*High Power 80+ 500W
5.038 TL tutuyor kendin toplayacaksan bunları alabilirsin

Eski nesil CPU, bilinmeyen markaya sahip RAM, kronik sorunlu SSD, parçalarından kısılmış bir seriye sahip GPU, aşırı kalitesiz kasa ve güç kaynağı gibi dezavantajları var. Yani alınmaz bence.

Mantıklı SSD daha sonra da ekleyebilir ben SSD daha hızlı olur diye düşünmüştüm.

Evet biliyorum ama 240GB Windows 10 ile çok hızlı tüketir mesela oyuncu sistemi topluyorsa ilk önce GTA V'i yükler sonra 1 2 oyun yükler bir de fotoğraflar uygulamalar 240GB zor yeter mesela bende 1 TB HDD var 710GB boş ve çok az oyun yüklü daha yeni oyun sistemi toplayacağım ondan bekliyorum.

Ben ikisi arasında gidip geliyorum. 1 2 güne alacağım. GameGaraj 150TL'lik indirim kodu ile 4650 liraya geliyor. GameGaraj'a daha sıcak bakıyorum 1660'dan dolayı. İki sistemide tercih edebilrsiniz.

Geri
Yukarı