5000 TL Sistem Toplama

TechnoLorD

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar 5000 TL bütçem var. GTX 1060 6 GB sistem toplayacağım. Monitörün iyi bir şey olmasını istiyorum. Aklimda BenQ XL2411 var. Ama bu monitör yerine 500 TL'lik bir monitör alırsam sisteme Ryzen 7 1700 takabiliyorum. Sizce ne yapmalıyım?

Not: GTX 1060 6 GB 1800 TL'ye alacağım.

Son düzenleyen: Moderatör:
5000 tl lik sistemi Ssd'den mahrum bırakmayın.Ssd olmayınca gerçekten yavaş açılıp yavaş kapanıyor.Tarayıcılar oyunlar çok yavaş açılabiliyor.Bütün hissiyat gidiyor.

Eğer online oyun ağırlıklı oynayacaksanız ve 100+ FPS alabiliyorsanız kesinlikle 144 Hz monitör almanız lazım. Aradaki fark cidden devasa.

O hesap engel yediği için buradan devam ediyorum.Malesef farklı sitelerden değil hazir sistem alacağım. Cs Go point blank tarzi oyunlar oynuyorum.100 fps i rahat geçerim.Ryzen 2 ler gelince ryzen 2500x gtx 1060 yapar ve aoc g2460pf monitor alirim.Birde 120gb ssd eklersem tadından yenmez galiba. Bundan daha iyi onerisi olan varmi?

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı