5000 TL televizyon tavsiyesi

Paytak Penguen

Kilopat
Makaleler
3
Merhabalar. 5000, eğer çok iyi derseniz 5500 civarına çıkacak bir bütçe ile televizyon arıyorum.

İsteklerim:
50 veya 55" ideal diye düşünüyorum, çok küçük veya büyük olmasın. Salona takılacak.
Philips olmamasını tercih ederim. Eski televizyonumuz da Philips'di, güzel anılarımız yok.
Görüntü kalitesi hangisinde iyiyse onu tercih ederim. Zaten çok kullanmıyoruz.
Smart ve 4K zaten şart artık.

Araştırmalarım sonucunda, başta indirime girmiş diye düşündüğüm Arçelik A49A955A modeli çok iyi değil. Bu yüzden Samsung ve LG modellerine baktım. Nanocell ne kadar fark ediyor bilmiyorum ama, Nanocell'ler ile sihirli kumanda da geliyormuş. Bu yüzden LG alacaksam Nanocell daha mantıklı geliyor.

Ayrıca aşağıdaki modeller arasında kaldım:

Son düzenleyen: Moderatör:
TU serisini bilmiyorum. Yanlış olabilir ama bildiğim kadarıyla RU serisinin 2020' de üretilmiş versiyonu olması gerek. TU 55 modelini kullanmıştım ve çok da memnun kalmıştım. Öneririm.

İlk linkteki LG gayet güzeldir. Akıllı kumanda yanında hediye geliyor. Ona alışınca TV'lerin standart kumandası saçma gelecek.

Biriniz 49, biriniz 50'yi önerdiniz. Bu ikisi arasında ne fark var anlamadım.
Ayrıca evet, hiç bakmadım nasıl olduğuna ama sihirli kumanda çok övülüyor.
TU serisini bilmiyorum. Yanlış olabilir ama bildiğim kadarıyla RU serisinin 2020' de üretilmiş versiyonu olması gerek. TU 55 modelini kullanmıştım ve çok da memnun kalmıştım. Öneririm.
LG'lere göre nasıl acaba?

LG 49NANO816NA aldık arkadaşlar. Yardımlarınız için teşekkür ederim.
50" ile aralarında pek fark yoktu. Epey'e baktığımda özellikleri biraz daha çok ve bir tık daha ucuz diye 49" olanı aldım.

Geri
Yukarı