5000 TL'ye Sistem Önerisi

Synıc

Hectopat
Daha fazla  
Genelde Moba ve FPS oyunları oynayan biriyim. Şunu belirtmek istiyorum, işlemciyi i5 6600k yaparsanız sevinirim. Önerilerinizi bekliyorum. Şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam buyrun size güzel bir sistem. Önceden hazırladığım sizi memnun edecek bir sistem.

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (18).png
    Ekran Görüntüsü (18).png
    41,3 KB · Görüntüleme: 172
-Intel core i5 6600k işlemci
-Asus Z170 Pro Gaming anakart
-Galax Gtx 970 hof ekran kartı
-Gskill (8GB) DDR4 2400 MHz RAM
-Samsung 850 evo 250 GB SSD
-Seagate 2 TB 7200 RPM HDD
-CoolerMaster hyper 212 evo soğutma
-Corsair CX 80+ 600W güç kaynağı
-Aerocool aero800 kasa

4.800 TL tutuyor. En güçlü Gtx 970 olduğu için Galax önerdim.Ama isterseniz R9 390x veya Gtx 980 de yapılabilir.

Bekleyebilirseniz pascal mimarisini beklemenizi öneririm.

Z yonga setli anakarta 6700? K ibaresi olmalıdır.

K ibareli işlemciler, çarpan kilitleri açık olan, O.C yapılabilen işlemcilerdir. Z170 chipset ise, bu işlemcilere O.C imkanı sunar. Z170 anakarta K ibareli işlemci takma zorunluluğu yoktur. K ibaresi olmayan işlemciye de Z170 biraz saçma olur. H170 tercih edilmelidir.

Z yonga setli Anakartların H yonga setli Anakartlar göre tek farkı OC yapılabilir olmasıdır. Bence işlemcinin ömrü kısalmaya başladığında-örneğin 5 yıl sonra- OC yapılabilir. Ancak OC yapılmayacak ise H yonga setli anakart alınarak 100 TL kar edilebilir.
Hocam ama illaki k ibaresi olması zorunlu değil bence. O overclock yapmak için olmasın?

M3 anakartta O.C. Engine özelliği yok. Yani manuel O.C. yapabilirsiniz. Ama M5 anakartta bu özellik mevcut. Eğer gerek yok derseniz anakartı M3 yapıp diğer bileşenleri yükseltebilirsiniz. Ayrıca kasanın içinde 80+ güç kaynağı var. Daha ucuza almak için başka sitelerden (Sinerji, İnventus vb.) satın alabilirsiniz.
Ekran Resmi 2016-02-01 19.40.33.png

Bir de 115 tl değerindeki SteelSeries fare hediye.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı