5000 TL'ye sistem tavsiyesi

Ofarukinan

Hectopat
Daha fazla  
Selam, iyi Sosyaller.
Laptopumun anakartı yandığı için yeni bir sistem toplamak veya hazır sistem almak istiyorum fakat hiçbir bilgim yok. Sistem toplamak mı daha mantıklı, yoksa hazır sistem almak mı? Yardımcı olursanız sevinirim. Bütçem maksimum 5000 TL.

Son düzenleyen: Moderatör:
Neler çıkarabilir peki soran kişi 5000 TL bütçe ile 2.el üzerinden?

Bir süredir 2.ci el piyasasına bakmıyorum bakarsam toplarım
Patriot Viper Steel 8 GB 1x8 GB DDR4 DIMM 3000 MHz PVS48G300C6 RAM (Bellek) Fiyatı ve Özellikleri - GittiGidiyor
Kioxia 480GB Exceria Serisi Sata 3.0 SSD (555MB Okuma / 540MB Yazma) fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da Böyle birşey çıktı ( Ram ve SSD 2. el bulamadım)

Son düzenleme:
Bir süredir 2.ci el piyasasına bakmıyorum bakarsam toplarım
Patriot Viper Steel 8 GB 1x8 GB DDR4 DIMM 3000 MHz PVS48G300C6 RAM (Bellek) Fiyatı ve Özellikleri - GittiGidiyor
Kioxia 480GB Exceria Serisi Sata 3.0 SSD (555MB Okuma / 540MB Yazma) fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da Böyle birşey çıktı ( Ram ve SSD 2. el bulamadım)
Bir yazıda okumuştum. Eğer anakartın amd uyumlu ise işlemcin de amd olmalı tarzında tam hatırlayamadım. Öyle bir şey varsa sizin önerdiğiniz anakartla işlemci farklı bir sorun olmaz mı? 2. olarak 2. el ürünlere ne kadar güvenebiliriz?

Bir yazıda okumuştum. Eğer anakartın AMD uyumlu ise işlemcin de AMD olmalı tarzında tam hatırlayamadım. Öyle bir şey varsa sizin önerdiğiniz anakartla işlemci farklı bir sorun olmaz mı? 2. olarak 2. el ürünlere ne kadar güvenebiliriz?

Anakartlarda soket olayı var hocam AMD işlemcilerin Ryzen serisi (ve altta Athlon 3000G) soketi AM4 ama Intel'in 10 ve 11.nesil işlemcilerinin soketi LGA1200 ona göre alın yahu bu işlemci buraya uymuyor demezsiniz.

Anakartlarda soket olayı var hocam AMD işlemcilerin Ryzen serisi (ve altta Athlon 3000G) soketi AM4 ama Intel'in 10 ve 11.nesil işlemcilerinin soketi LGA1200 ona göre alın yahu bu işlemci buraya uymuyor demezsiniz.
Tam hatırlayamadığımı ve toplamayla ilgili bilgimin olmadığını belirtmiştim. Kafama takıldığı için sordum.

Tam hatırlayamadığımı ve toplamayla ilgili bilgimin olmadığını belirtmiştim. Kafama takıldığı için sordum.

Haa o zaman hatam için özür dilerim size diyebileceğim attığınız parçalardan işlemci ile anakart uyuşmuyor işlemciyi 4 çekirdek 8 thread size yeterli ise R3 3100 ya da R3 3300X bakabilirsiniz.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı