5000₺ yazılım için dizüstü bilgisayar tavsiyesi

iPrimer

Kilopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
i5-10351G, 16GB ram , intel UHD 630
Merhabalar. Daha önce bu tarz konu açanlara denk gelsem de istediğimi tam bulamadım ve yahut eski konulardı. Arkadaşlar ben şu an için C++ yazma yolundayım. İleride Python gibi diğer dillere de geçiş yapacağım. Beni yarı yolda bırakmayacak yeni nesil bilgisayar önerebilir misiniz acaba? Arada orta düzeyli FPS oyunları da oynuyorum (CS:GO, R6) gibi. Fiyatta biraz esneklik olabilir çok önemli değil ama beni keşke almasaydım dedirtecek hale getirmesin rica ediyorum. (HP, Acer tarzı markalar önermezseniz çok memnun olurum) şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar. Daha önce bu tarz konu açanlara denk gelsem de istediğimi tam bulamadım ve yahut eski konulardı. Arkadaşlar ben şu an için C++ yazma yolundayım. İleride Python gibi diğer dillere de geçiş yapacağım. Beni yarı yolda bırakmayacak yeni nesil bilgisayar önerebilir misiniz acaba? Arada orta düzeyli FPS oyunları da oynuyorum (CS:GO, R6) gibi. Fiyatta biraz esneklik olabilir çok önemli değil ama beni keşke almasaydım dedirtecek hale getirmesin rica ediyorum. (HP, Acer tarzı markalar önermezseniz çok memnun olurum) şimdiden teşekkürler.

Merhaba 5000 TL'ye arıyorsanız incehesap.com'dan Gaming gecesini bekleyin çünkü fiyatta biraz da olsa indirim olup daha iyi bir laptop alabilirsiniz. Eğer ki Gaming gecesini falan bekleyemem diyorsanız şöyle anlatayım: 1 masaüstünün fiyatı (monitörsüz) 2500 TL ise ondan daha kötü laptop 2 katıdır.

Maalesef 5bin TL'ye alacağınız bir laptop aşırı giriş seviye bir laptop olacaktır.
Uzaktan eğitim ve dolark kuru artışından sonra laptop fiyatları çok arttı. Ya oyun oynamayı gözden çıkaracaksınız ya da bütçeyi arttırmalısınız.
Asus Vatan'da bayağı ucuz bir modelini buldum alınabilir sonradan kendin 4 GB'lık RAM eklemesi yaparsın. Normalde bu modelin ve denklerinin fiyatı 5bin civarından başlıyor.

Merhaba 5000 TL'ye arıyorsanız incehesap.com'dan Gaming gecesini bekleyin çünkü fiyatta biraz da olsa indirim olup daha iyi bir laptop alabilirsiniz. Eğer ki Gaming gecesini falan bekleyemem diyorsanız şöyle anlatayım: 1 masaüstünün fiyatı (monitörsüz) 2500 TL ise ondan daha kötü laptop 2 katıdır.

Arkadaş çok iyi anlatmış. Eğer fiyatı arttırmazsanız masaüstü en doğru seçenek olarak duruyor.

Bu olabilir, en azından harici bir kart var.
Onun dışında;
Olabilir.
Not: Acer kötü bir marka değil.

5000 liraya artık çok zor hocam. İkinci el bakmanız lazım o fiyat bandına iyi bir laptop bulmak için. İkinci el ise uzun bir araştırma gerektiriyor. En iyisi taşınabilirlik önemli değilse masaüstü toplamak.

Bence bütçenizi arttırın ve elinizdeki parayı şimdilik altına veya dolara çevirin, artsın. Siz de hem paranız artarken üstüne eklersiniz ve 2 misli paranız olur ve kral bir laptop alabilirsiniz. Çünkü eğer şimdi bu bütçe ile laptop alırsanız ya 2.ele yönelmek zorunda kalırsınız ya da işe yaramayan yeni bir laptop almak zorunda kalırsınız.

Bu olabilir, en azından harici bir kart var.
Onun dışında;
Olabilir.
Not: Acer kötü bir marka değil.

i3 sistem önermenize çok şaşırdım, marka konusunda tölerans gösterebilirim tabii ama sizce i3 sistem almak dayanıklılık ve hız açısından doğru bir karar mı?
Eğer üzerine Bin ya da iki bin lira eklersem nasıl bir öneriniz olur? (taşınabilir olması önemli evet üniversite birinci sınıf öğrencisiyim)

Son düzenleme:

5000 TL'ye alabileceğin en iyi ürünler bunlar ve tavsiye etmiyorum. Biraz bütçe artırabilme şansın var mı?

Asus D509DA-EJ887 ( ₺ 4949 )
Dell Inspiron 5401 S05G1F4256N ( ₺ 4949 )
Lenovo IdeaPad 3 81WE008ETX ( ₺ 5211 )

1603392164957.png

Kaynak; Pandme

Yeni konular

Geri
Yukarı