50000 TL Laptop Önerisi

mertlanco

Kilopat
Merhaba.

Daha önce ASUS Zephyrus G15(2021) bilgisayarını kullanıyordum. Daha sonra bir Mac bilgisayara ihtiyacım olduğu için takas yapmıştım. Şu an da ekstradan Windows bir laptop almak istiyorum. Yeni ASUS Zephyrus G15 serisi Türkiye'ye gelmiş fakat Intel işlemcili ve RTX 4050 şeklinde. Batarya ve performans olarak beni memnun eder mi bilemiyorum. Bu konu hakkında bir yorumunuz var mı? Daha önce kullandığım seri gibi hafif, batarya süresi uzun ve güçlü bir laptop öneriniz var mı?

Not 1: Bütçe 50 bin TL. Önereceğiniz bilgisayara göre bütçeyi biraz daha arttırabilirim.
Not 2: Sıkça dışarıda çalışıyorum. Batarya ve hafiflik benim için daha ön planda.

Pil ömründe geçen seneki modellere kıyasla bariz azalma olacaktir Intel'e gecmeleriyle beraber. Aceleniz yoksa beklemenizi öneririm, 4000 serisi biraz daha yayılsın.

Hocam bilgisayarda 53wh pil bataryası bulunmakta. Intel işlemci ile istediğim batarya performasını yakalamayacaktır. Bir de yanlış bilmiyorsam kablo ile ağırlığı 3kg üzerine çıkmakta.

Hepsiburada üzerinde RTX 3060'lı versiyonu satılmakta. Şu an da 3060 laptop almak sizce mantıklı mı? Ayrıca yeni G16 RTX 4050'li modelleri de mevcut. İkisi arasında performans ve batarya anlamında neler söylebilirsiniz?

Mert selamlar , g15 2021 modeli 3080 ekran kartıyla ve ryzen 7 5900 ile 43000 tlye buldum almayı düşünüyordum, nasıl buldun bilgisayarı, memnun muydun Takaslamadan önce, almalı mıyım

Mert selam, G15 2021 modeli 3080 ekran kartıyla ve Ryzen 7 5900 ile 43000 TL'ye buldum almayı düşünüyordum, nasıl buldun bilgisayarı, memnun muydun Takaslamadan önce, alınır mı?

Ben RTX 3060 versiyonlu modelini kullanıyordum. Benim önceliğim bilgisayarın hafif ve iyi bir batarya süresi verebilmesiydi. İkinci planda performansı vardı. Chrome, Word, STMCube, Qt, SolidWorks vb. uygulamaları dışarıda kullanırken hiç batarya sorunu yaşamadım. Kullanıma bağlı olarak 8-9 saate kadar bir batarya performansı sunuyordu. Ayrıca 100W Type-C adaptör almıştım. Bu adaptör ile hem bilgisayarı hem telefon gibi eşyalarımı şarj edebiliyordum. Performans olarak az önce bahsettiğim uygulamalarda hiç üzmedi. Oyun performans beni tatmin ediyordu. Genelde LoL, RB6 ve ara sıra AA oyunlar oynuyordum. Özetle mobillik sizin için ön planda ve oyun vb performansı biraz geride ise önerebilirim. Lakin yeni teknolojiler ve modelin farklı versiyonları çıktı. Şu an sıfır olarak 2021 G15 alacaksam bir düşünürüm.

Yeni konular

Geri
Yukarı