50000 TL'ye 125 CC Scooter Tavsiyesi

FreeShah

Kilopat
Arkadaşlar ben vespa tipi şeyleri seviyorum. F/P olarak sıfırı 50 bin lirayı geçmeyecek ne vardır? Yani başımı ağrıtmasın istiyorum en çok. Çok da kalitesiz bir malzeme olmasın.

Kuryelik gibi bir düşünceniz var ise;
-Mondial Fury 110 alınabilir. Hatta sıfır fiyatı 50.000TL'nin altındadır.
Rodaj sonrası max. hızı kilonuza bağlı olarak 90 kilometre hıza kadar çıkabilir.

Kuryelik yapmak gibi bir düşünceniz yok ve amacınız sadece şehir içinde turlamak ise Vespa'ya nispeten benzer bir motor olan ve yazın binen insanların ilgi odağı olan;
- Kuba Brilliant 125.

İki motorunda parça fiyatları baş ağrıtmaz diyebileceğim bir çapta, motor aksamı konusunda içiniz rahat olabilir fiyatına nazaran çok da kötü değil. 🙂

Kuryelik gibi bir düşünceniz var ise;
-Mondial Fury 110 alınabilir. Hatta sıfır fiyatı 50.000TL'nin altındadır.
Rodaj sonrası max. hızı kilonuza bağlı olarak 90 kilometre hıza kadar çıkabilir.

Kuryelik yapmak gibi bir düşünceniz yok ve amacınız sadece şehir içinde turlamak ise Vespa'ya nispeten benzer bir motor olan ve yazın binen insanların ilgi odağı olan;
- Kuba Brilliant 125.

İki motorunda parça fiyatları baş ağrıtmaz diyebileceğim bir çapta, motor aksamı konusunda içiniz rahat olabilir fiyatına nazaran çok da kötü değil. 🙂
Kuryelik değil hocam daha ziyade turlamak için. Zaten Vespa tipli bir şey istemiştim. Teşekkür ederim, Kuba Brillant'ı araştıracağım.

Arkadaşlar Kuba Brillant 125 CC etrafımda bulamadım. Ya stokta yok diyorlar ve sürekli rakam değişiyorlar ya da hiç cevap vermedi aradığım bazı yerler. Benzer bir model önerisi olan var mı?

Son düzenleme:
Rks bitter var. Tipi hoş ama ne olursa olsun çinli. Tvs ya da hero öneririm. Bence sorunsuzluk tipten daha önemli. Tvs ve hero diğerlerine göre daha çirkin olsalar da daha sorunsuz motorlardır.

Rks bitter var. Tipi hoş ama ne olursa olsun çinli. Tvs ya da hero öneririm. Bence sorunsuzluk tipten daha önemli. Tvs ve hero diğerlerine göre daha çirkin olsalar da daha sorunsuz motorlardır.
Hocam ikisi de önemli. Hem tipi hem de tabi ki sorun çıkarmaması. Dediğiniz modellere bakayım. Varsa eli ayağı düzgün. Mesela Vespa tipi değilse de PCX benzesin. Diğer kurye motorları ban aşırı çirkin geliyor.

Hocam ikisi de önemli. Hem tipi hem de tabi ki sorun çıkarmaması. Dediğiniz modellere bakayım. Varsa eli ayağı düzgün. Mesela Vespa tipi değilse de PCX benzesin. Diğer kurye motorları ban aşırı çirkin geliyor.
Bu işin ortası yok. Tipi güzel ve ucuzsa, sorunlu oluyor. Sorunsuz ve ucuzsa, tipi çirkin oluyor. Hem tipi güzel, hem de sorunsuzda o zaman da ucuz olmuyor.

Bu işin ortası yok. Tipi güzel ve ucuzsa, sorunlu oluyor. Sorunsuz ve ucuzsa, tipi çirkin oluyor. Hem tipi güzel, hem de sorunsuzda o zaman da ucuz olmuyor.
Eğer tip ve fiyat olarak makul bir şey bulamazsam satın almam hocam. Veya bütçemi zorlarım hoşuma giden bir şey bulursam. Kuba Brillant - Mondial Strada - RKS Pride - Kuba Brillant - Capuccino - Lambretta v125 gibi modeller var hoşuma giden. Ama bunlar arasında bile rakam her gün değişiyor ve insan bu rakamlara değer mi bilemiyor. Örneğin kulaklık satın alacakken gidip Senhheiser almak var beats almak var. İkisi de yüksek rakamlı ama beats benim için asla iyi bir tercih değildir. Yani burada ihtiyacım olan daha ziyade bu konular. Örneğin;
"Yani RKS ne olursa olsun alınmaz veya işte Brillant modelini alın en fazla 5 bin lira daha masraf yaparsınız ama sonra sorun çıkarmaz." gibi yol gösterilmesine ihtiyacım var. Lambreatta gidip taksitle aldım diyelim ki sonra satılmaz ileride piyasası yoktur. Bunları maalesef bilemiyorum.

Son düzenleme:
Eğer tip ve fiyat olarak makul bir şey bulamazsam satın almam hocam. Veya bütçemi zorlarım hoşuma giden bir şey bulursam. Kuba Brillant - Mondial Strada - RKS Pride - Kuba Brillant - Capuccino - Lambretta v125 gibi modeller var hoşuma giden. Ama bunlar arasında bile rakam her gün değişiyor ve insan bu rakamlara değer mi bilemiyor. Örneğin kulaklık satın alacakken gidip Senhheiser almak var beats almak var. İkisi de yüksek rakamlı ama beats benim için asla iyi bir tercih değildir. Yani burada ihtiyacım olan daha ziyade bu konular. Örneğin;
"Yani RKS ne olursa olsun alınmaz veya işte Brillant modelini alın en fazla 5 bin lira daha masraf yaparsınız ama sonra sorun çıkarmaz." gibi yol gösterilmesine ihtiyacım var. Lambreatta gidip taksitle aldım diyelim ki sonra satılmaz ileride piyasası yoktur. Bunları maalesef bilemiyorum.
Bu yazdığın modellerin (lambretta hariç) hepsi çinli. Bunlar arasından Lambretta alınabilir. İkinci el satarken diğer çinlilerden daha rahat da satılır. İçerisinde Sym bloğu var. Sorunsuz bir bloktur. Tip olarak da oldukça güzel bir makinedir. Benim de v200 olanını almayı düşündüğüm ama ikinci motor olacak bir motora o kadar para vermek istemediğim için sürekli ertelediğim motordur.

Özet: Bütçen dahilinde bulursan Lambretta alınır.

Ayrıca tavsiye: Peugeot Django 125

Bu yazdığın modellerin (lambretta hariç) hepsi çinli. Bunlar arasından Lambretta alınabilir. İkinci el satarken diğer çinlilerden daha rahat da satılır. İçerisinde Sym bloğu var. Sorunsuz bir bloktur. Tip olarak da oldukça güzel bir makinedir. Benim de v200 olanını almayı düşündüğüm ama ikinci motor olacak bir motora o kadar para vermek istemediğim için sürekli ertelediğim motordur.

Özet: Bütçen dahilinde bulursan Lambretta alınır.

Ayrıca tavsiye: Peugeot Django 125
Lambretta hızlı satılmaz ve her yerde parça bulamazsın dediler başka arkadaşlar da. Zaten kredi ile alıcaktım onu. Öyle bi nakitim yok. Ama ben buraya başlık açtıktan sonra her şeye 5-10 bin zam geldi. Bayileri arıyorum ilan var ama motor yok diyorlar. Yıldım bile. Bu ülkeden nefret ediyorum her şey illegal tiplerin elinde. Aracılar, komisyoncular ve dolandırıcıların ekonomisi.

Lambretta hızlı satılmaz ve her yerde parça bulamazsın dediler başka arkadaşlar da. Zaten kredi ile alacaktım onu. Öyle bir nakitim yok. Ama ben buraya başlık açtıktan sonra her şeye 5-10 bin zam geldi. Bayileri arıyorum ilan var ama motor yok diyorlar. Yıldım bile. Bu ülkeden nefret ediyorum her şey illegal tiplerin elinde. Aracılar, komisyoncular ve dolandırıcıların ekonomisi.

İstanbul'da servislerde parça bulunuyor lambretta için. Blok zaten sym. Sym parçaları da rahatlıkla bulunabiliyor. Parça yönünde sıkıntı yok. Satış konusunda da tabii ki bir Japon gibi satılmaz ama hiç satılmayacak da değil sonuçta. Piyasanın 1-2 altına yazarsan satılır. İkinci ele Çinliler daha ölü. Ben bayiiden çıkmış Çinliye bile bakmıyorum motor bakarken. Zaten çoğunun km teli çalışmıyor oluyor. Kaç kmde olduğu belli değil çoğunun. Daha uygun fiyata doğrudan sym bakabilirsin.

Geri
Yukarı