5000TL ile Mining'e girişmek

GLL

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Yazılım Mühendisliği
Selam arkadaşlar, daha lise dönemindeyim kenarda duran 305 dolar + 900TL'im var, ailemin maddi durumu iyi fakat böyle bir iş için gidip de bana lise dönemindeyken sermaye ayıracaklarını sanmıyorum ki annem ve babam kripto işlerine fazlaca karşı. Şu anda halihazırda 3070 ekran kartına sahip bir bilgisayarım var ve 60-65mh/s kazım yapabiliyor.

Ben, günlük 35-40TL getirisi olacak, enazından ayda 800-900TL kazandıracak ve kendini 6 ay ile 1 yıl arasında amorti edip kazanca geçirebilecek bir sistem toplamak istiyorum. Anakart, işlemci gibi şeyleri halledebilirim daha önce rack server toplamışlığım var az çok biliyorum oralardan. Hive OS gibi yazılım kurulumlarınıda yapabilirim kendim yazılım ile uğraşıyorum.

Sadece 5000TL bütçe ile hangi ekran kartlarını alsam, günlük 35TL'den aylık 1050TL elde edebilirim (elektrik masrafını saymadan.)?
Bu iş daha çok geleceğe yatırımlı bir iş olacağı için ekran kartları eskidikten sonra tanıdığımız internet Kafe'lere veya Sahibinden'den satmayı ve daha iyi ekran kartı almayı düşünüyorum fakat şimdilik günlük 30-35TL (45-50MH/s Ethereum) veya başka bir coin ile getirecek 1 veya 2 ekran kartı arıyorum. Kendi ekran kartımı Mining'e koymak isterdim fakat fazlaca oyun oynuyorum ama oda düşünülebilir, önerilerinizi ve yapabileceklerimi yazarsanız çok sevinirim. Biliyorum bu dönemde 5000TL fazla bir miktar değil ama daha lise döneminde olduğum için aylık asgari ücret gibi bir hayat geçim miktarına ihtiyacım yok, amacım 4 sene sonra üniversiteye geçtiğimde 4-5 ekran Kart'lı bir Mining'im olması. Bu'da günlük 30TL kazandıracak bir sistem toplarsam 4 senede yaklaşık 43.200TL kazancım oluyor, elektrik masrafını saydığımızda bu kazanç yaklaşık 38000TL civarına düşüyor fakat bu benim için yine büyük bir kazanç şu anlık. Amacım dediğim gibi üniversite döneminde yazılım okuyup aynı zamanda kendi paramı kazanmak ve enazından yurt dışı'na gönderirlerse orada geçimimin büyük kısmını kendim sağlamam.

5000 TL bütçe ile sana aylık 800-900 TL kazanç getirecek bir ekran kartı bulamazsın bu piyasada. Bence oyun oynamaya biraz ara ver ve halihazırda bulunan sistemin ile mining yap.

5000 TL bütçe ile sana aylık 800-900 TL kazanç getirecek bir ekran kartı bulamazsın bu piyasada. Bence oyun oynamaya biraz ara ver ve halihazırda bulunan sistemin ile mining yap.
5000 ile olmaz o iş. Elektrik harcadığın ile kalırsın.
Öyle bir şey yok. Olsa şu anda ekran kartları en az 2 kat daha pahalıydı.
Hocam 5k TLye kart bulman biraz zor olabilir. 1660S bakabilirsin ama
Önerileriniz için teşekkür ederim , hali hazırda bir laptopum bulunuyor. Bana 5000TL bütçe ile alabileceğim bir ekran kartı söyler misiniz ? Bilgisayarımda bulunan kart RTX3070'in LHR'siz versiyonu. Yani güzel bir kart bulabilirsem 75MH'da ethereum kazıp kazanca geçebilir miyim ?
Önerileriniz için teşekkür ederim , hali hazırda bir laptopum bulunuyor. Bana 5000TL bütçe ile alabileceğim bir ekran kartı söyler misiniz ? Bilgisayarımda bulunan kart RTX3070'in LHR'siz versiyonu. Yani güzel bir kart bulabilirsem 75MH'da ethereum kazıp kazanca geçebilir miyim ?
Mesela RX580 8GB veya RX570 8GB tam 4500-5000TL civarlarında var ve galiba 25-30MH civarında veriyor. 60MH'ın üstüne ekleyip 85MH's saniyede kazsam minerstat'a göre yaklaşık 124 dolar kazandırıyor ayda. 120 dolar olarak saysak , aylık 1600TL güzel bir miktar değil mi ? Enazından kendi sistemimi saymazsak 3 ayda amorti edip kazanca geçirebilir miyim ?

Eğer aileniz kripto işlerine karşı ise ve 18 yazından küçükseniz kimin adına hesap açacaksınız? Bu yüzden ilk önce ailenizin rızasını alın ve elinizde ki sistemle 1-2 ay daha kazım yapın. Zaten o zaman indirim kovalayıp ya da Amazon jpden kart alabilirsiniz.

Eğer aileniz kripto işlerine karşı ise ve 18 yazından küçükseniz kimin adına hesap açacaksınız? Bu yüzden ilk önce ailenizin rızasını alın ve elinizde ki sistemle 1-2 ay daha kazım yapın. Zaten o zaman indirim kovalayıp ya da Amazon jpden kart alabilirsiniz.
O konuda sıkıntı yok hocam, annemin üstüne açtım kendi rızasıda var demek istediğim şey bu iş için gidipte bana sermaye yatırmazlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı