5000TL sistem önerisi

Şu anlık APU sistem iyi gider ama donanımla ilgili birkaç YouTube kanalı var onlar kampanyalı sistemler diziyorlar o sistemleri kovala bence.

5000 TL'ye 2.el bir sistem toplayabilir misiniz veya önerilerde bulunabilir misiniz? Teşekkürler.

Bütçem 6000TL'ye kadar çıkabilir. 0 veya 2.el öneriler olursa güzel olur.

Ryzen 7 5700G 4.600TL (cache oranı yüksek olduğu için overclock performansı da gayet iyi ve yeni işlemci olduğu için seçtim)
A320M anakart 340TL AM4
Patriot vipersteel (2x8) 1000TL (çift RAM yaptım çünkü APU sistemler Dual RAM'ler ile ciddi bir FPS artışı sağlıyor.)
Concord C875 350W PSU 149TL.
Arecool CS107 V2 600TL (yanında 3 adet fan)
Gigabyte 240GB SSD 300TL.

Sistem toplam 6900 TL ediyor. Bence buna değer eğer 6000TL zorunlu ise AMD Ryzen 5 serisine bakmanızı öneririm.

İleride ekran kartı alırım dersen sıfır APU.

Bu bana yeter dersen:
Toplam 6052 TL. Pazarlık yaparsan çok az fark olacak olsa da daha ucuza alma şansın olabilir. Anakartı teslim alırken özellikle işlemci soketini kontrol et.

Ben olsam sıfır APU'yu alırdım ama tercih meselesi. Ayrıca daha önceki nesillerden işlemcilerle daha ucuza daha güçlü bir sistem de toplanabilir.

İleride ekran kartı alırım dersen sıfır APU.

Bu bana yeter dersen:
Toplam 6052 TL. Pazarlık yaparsan çok az fark olacak olsa da daha ucuza alma şansın olabilir. Anakartı teslim alırken özellikle işlemci soketini kontrol et.

Ben olsam sıfır APU'yu alırdım ama tercih meselesi. Ayrıca daha önceki nesillerden işlemcilerle daha ucuza daha güçlü bir sistem de toplanabilir.

Ryzen 3 1200? Bunla Google Chrome açarsan şanslısın.

Geri
Yukarı