5000TL sistem tavsiyesi

KompleksOyun

Centipat
Merhaba, direkt konuya giriyorum ben 4000 TL (belki 4500 ya da 5000'de olur) ye sistem bulmak istiyorum. Aradım, hala aramaktayım. Sistem önerebilir misiniz? Şimdiden teşekkürler.

Toplamını hesaplamadım. Bir şeyler ekleyip çıkarabiliriz.

4900.98 TL

Dostum biliyorum amacın 5K sistem toplamak ama bence 10K aşağısına toplanmaz. Şahsi fikrimdir. Yeni nesil oyunların sistem gereksinimi gitgide yükseliyor. Önerim Xbox series S'dir. Evet PC'de de var ama PC'de muhtemelen Full grafiklerde oyunları açamayacaksın. Hem 2020 sonunda aylık 30TL + EA Play olacak. Yani EA Play, Xbox Game Pass'e dahil olacak. Bence Xbox series s al.
Konsol genel olarak kullanması zor ve deneyimi bilgisayardan çok farklı. Konsol hiç kullanmamış birisi konsola geçmeyi istemez. 10K altı sistem toplanmaz fikrinize de inanmıyorum. 4K 60fps oyun oynayacak değiliz herhalde 4K bütçeyle. Her oyunu 1080p Ultra ayarlarda oynatacak çok rahat pc toplanır. Önerdiğiniz konsol da 4k bütçeyle alınabilecek sistemden çok farklı değil. Şahsi fikrim.

4900.98 TL
PSU FSP HV PRO FSP550-51AAC 550W Power Supply Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe olsa daha iyi bence.

Toplamını hesaplamadım. Birşeyler ekleyip çıkarabiliriz.
Birincisi depolama yok. İkincisi hesaplayamayacaksanız mesaj yazmamanızı öneririm. Sonuçta arkadaşa yardımcı oluyoruz burada.
Neden daha iyiymiş hocam? Merak ettim.

Bilmiyor musunuz hocam neden daha iyi olduğunu? O zaman bilmediğiniz ürün hakkında rica ediyorum yorum yapmayın.

Son düzenleme:
Konsol genel olarak kullanması zor ve deneyimi bilgisayardan çok farklı. Konsol hiç kullanmamış birisi konsola geçmeyi istemez. 10K altı sistem toplanmaz fikrinize de inanmıyorum. 4K 60FPS oyun oynayacak değiliz herhalde 4K bütçeyle. Her oyunu 1080P Ultra ayarlarda oynatacak çok rahat PC toplanır. Önerdiğiniz konsol da 4K bütçeyle alınabilecek sistemden çok farklı değil. Şahsi fikrim.

Şimdi Avengers'ı mesela Ultra'da oynatamaz diye biliyorum. RTX'siz sistem saçma geliyor bana. Min. RTX 2060 olmalı bence. Konsola alışması zor fikrinizede katılıyorum. 1 hafta gibi bir süre gerçekten zorlanır ancak sonra alışır.

Neoforza 8 GB 3200 MHz DDR4 NMUD480E82-3200DB11 Ram Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe 2Adet

Ne kadara geldi bilmiyorum ama 5000TL altıdır diye tahmin ediyorum.

Geri
Yukarı