500GB SSD vs 250GB SSD + 1TB HDD

AX400

Kilopat
Sizce hangisini tercih etmeliyim? Arşiv yapmayacağım için oyun odaklı olarak düşünürseniz sevinirim. Genellikle AAA oyunlarını oynayacağım(ilk aklıma gelenler gta 5, witcher 3, bf1, ac odyssey, detroit, pubg/pubg lite, cs:go...). Ayrıca SSD'nin ömrü azalmasın diye ne kadar yer bırakmak gerekir? Sonuna kadar doldurmayacağım herhalde :)
500GB SSD:

250GB SSD:
1TB HDD:

250 + 1TB Seagate HDD. %35-45 arası yer bıraksan yeterli olur.
Hocam yıllarca Seagate'in hard diskleri hakkında kötü yorumlar okudum. WD markası da bence gayet başarılı. Oran için teşekkür ederim...
Ben 500 GB SSD'yi tercih ederdim şahsen.
O kadar oyuna yeter mi ve moderatörün dediğine göre bayağı da yer bırakmak gerekiyomuş?
AAA oyunlar için 500GB hayatta yetmez o yüzden 250GB SSD + 1TB HDD
Teşekkür ederim.
HDD alma, SSD daha hızlı. 500 GB SSD al, daha sonra lazım olursa paranı denkelştirip 500 daha alırsın.
Hocam naptınız ya sonra alacak olsam bile totalde çok para yapıyo :D

Ben 240GB SSD kullanıyorum. CS:GO 30, GTA5 100, BF1 yanlış hatırlamıyorsam 80'e yakın. 500GB SSD bildiğin üzere 500GB gelmiyor, e zaten Windows da 30GB. Yeteceğine emin misin? %35 olarak 175GB bırakman gerekli ki SSD yavaşlamasın. Ek olarak, Seagate sipariş verdim onu bekliyorum. Hız olarak WD'den daha iyi. Stabilite ve uzun ömür için Seagate diye biliyorum, sessizlik için ise WD. Yanlışsam düzeltin lütfen, daha önce hiç HDD kullanmadım diyebilirim :)

Ben 240GB SSD kullanıyorum. CS:GO 30, GTA5 100, BF1 yanlış hatırlamıyorsam 80'e yakın. 500GB SSD bildiğin üzere 500GB gelmiyor, e zaten Windows da 30GB. Yeteceğine emin misin? %35 olarak 175GB bırakman gerekli ki SSD yavaşlamasın. Ek olarak, Seagate sipariş verdim onu bekliyorum. Hız olarak WD'den daha iyi. Stabilite ve uzun ömür için Seagate diye biliyorum, sessizlik için ise WD. Yanlışsam düzeltin lütfen, daha önce hiç HDD kullanmadım diyebilirim :)
Hocam bana da sadece 500GB SSD mantıklı gelmediği için sormak istedim zaten. Ama kararımı hibritten yana kullanmaya karar verdim. Samsung zaten en kaliteli SSD üreticisi, senelerce kullanabilirim. Ha bir de, inşallah GTA 5 250GB SSD'ye sığar çünkü malumunuz en uzun yükleme süresine sahip oyun olur kendileri. Benim PS4'ten biliyorum :). GTA 5 kursam yeter belki CS:GO'da sığdırırım daha da ellemem. SSD'de sistem dosyaları ve uygulamalar bulunacak zaten. Seagate için de şunu söyleyeyim, eskiden internette hep şikayetler görürdüm ama WD'den nerdeyse hiç hatırlamıyorum. Bir de yakın zamanda arkadaşımın Seagate HDD'si ölünce kararımı WD'den yana verdim. Çocuk zor kurtardı resimlerini ve videolarını... 😂🤔

Son düzenleme:

Geri
Yukarı