500TL kreatin önerisi

Yer
Konya
Merhaba arkadaşlar, ilk defa suplement alacağım kaslara su topladığı ve enerji verdiği için kreatin almakta karar verdim. Bütçem 500TL(biraz artabilir) bana 2 ay idare edecek bir şey önerir misiniz?
Not: Bir yerde izlemiştim kreatin 2. dereceden steorid sayılıyormuş o yüzden ergenlik çağında boy uzamasını/büyümeyi engelliyormus var mı böyle bir şey?
Not2:14 yaşındayım(15'e 1 ay var)

Merhaba arkadaşlar, ilk defa suplement alacağım kaslara su topladığı ve enerji verdiği için kreatin almakta karar verdim. Bütçem 500TL(biraz artabilir) bana 2 ay idare edecek bir şey önerir misiniz?
Not: Bir yerde izlemiştim kreatin 2. dereceden steorid sayılıyormuş o yüzden ergenlik çağında boy uzamasını/büyümeyi engelliyormus var mı böyle bir şey?
Not2:14 yaşındayım(15'e 1 ay var)

Hiq bütçenizi aşar ancak sağlam alman markasıdır. Var ancak bence kreatin kullanmayın bende 15 yaşındayım düşündüm ancak doğal akışında olması bence daha iyi günde normal içtiğinizin 2 katı su tüketmeniz gerekir kreatin alırsanız naturalliği bozmuyor diye biliyorum ancak sizin tercihiniz.

Hiq bütçenizi aşar ancak sağlam alman markasıdır. Var ancak bence kreatin kullanmayın bende 15 yaşındayım düşündüm ancak doğal akışında olması bence daha iyi günde normal içtiğinizin 2 katı su tüketmeniz gerekir kreatin alırsanız naturalliği bozmuyor diye biliyorum ancak sizin tercihiniz.

Bilemiyorum hocam kaslarımın su tutup daha büyük gözükmesini istediğim için kreatin istiyorum su konusunda sıkıntı yok günde 3 litre içiyorumdur.

Eğer genetik olarak saç dökülmesine yatkın bir aile geniniz varsa kreatin saçlarınızı tez döker bilginiz olsun. Saç köklerini zayıflatan hormon salgılamanıza sebep oluyor. Ben BCAA kullanıyorum ve kesinlikle öneririm. Hem kas yıkımının önüne geçiyor hem de bir sonraki gün hiç spor yapmamış gibi dinç tutuyor.

Eğer genetik olarak saç dökülmesine yatkın bir aile geniniz varsa kreatin saçlarınızı tez döker bilginiz olsun. Saç köklerini zayıflatan hormon salgılamanıza sebep oluyor. Ben BCAA kullanıyorum ve kesinlikle öneririm. Hem kas yıkımının önüne geçiyor hem de bir sonraki gün hiç spor yapmamış gibi dinç tutuyor.

Saç dökülme geninin olup olmadığını bilmiyorum ama saçlarım fazla ve kıvırcık ailedede şu anda saç döken kimseyi görmedim. Peki yukarıda yazdığım gibi boy uzamasını engeller mi?

Saç dökülme geninin olup olmadığını bilmiyorum ama saçlarım fazla ve kıvırcık ailedede şu anda saç döken kimseyi görmedim. Peki yukarıda yazdığım gibi boy uzamasını engeller mi?
Boy uzamasını engelleyen supplement yoktur herkes kafasından bir şey uyduruyor. Günlük dozundan fazlasını kullanmadığın sürece sıkıntı yaşamazsın. Ama sana tavsiyem sadece kaslarım şişsin su toplasın daha hacimli gözükeyim diye kreatin alıyorsan parana yazık edersin.

Eğer genetiğinizde var ise DHT hormonuna bağlı olarak saç dökümünüzü hızlandıracaktır fakat genetiğinizde yoksa bir sorun olmaz. Monohidrat olduğu sürece kreatinin hangi marka olduğu fark etmez çünkü kreatinde ham madde farkı yoktur.

Kreatin etkisi kanıtlanmış tek besin takviyesidir. Eğer yeterli seviyede protein alıyorsanız Kreatin dışında hiçbir takviye almanıza gerek kalmaz. Kreatin ve vitaminler gayet yeterlidir.

Eğer genetiğinizde var ise dht hormonuna bağlı olarak saç dökümünüzü hızlandıracaktır fakat genetiğinizde yoksa bir sorun olmaz. Monohidrat olduğu sürece kreatinin hangi marka olduğu fark etmez çünkü kreatinde ham madde farkı yoktur.

Kreatin etkisi kanıtlanmış tek besin takviyesidir. Eğer yeterli seviyede protein alıyorsanız kreatin dışında hiçbir takviye almanıza gerek kalmaz. Kreatin ve vitaminler gayet yeterlidir.

Hocam peki hangi kreatini önerirsiniz bu bütçede(bütçe biraz artabilir)

Eğer genetiğinizde var ise DHT hormonuna bağlı olarak saç dökümünüzü hızlandıracaktır fakat genetiğinizde yoksa bir sorun olmaz. Monohidrat olduğu sürece kreatinin hangi marka olduğu fark etmez çünkü kreatinde ham madde farkı yoktur.

Hocam peki hangi kreatini önerirsiniz bu bütçede(bütçe biraz artabilir)
Big Joy Crea Big Micronized Creatine Powder 300 Gr - Kreatin Monohidrat

Linkteki ürünü satın alabilirsin. Kullanmadan önce YouTube da bulunan kaliteli hocalardan nasıl kullandığını öğren. Mutlaka bol bol su iç.

1-Kreatin anabolik madde değildir naturelliğiniz bozmaz.
Çokça söylenti olsa da kreatin ile saç dökülmesinin alakası yoktur. Hepsi kulaktan dolma bilgilerdir.

Geri
Yukarı