500TL Modem Önerisi

Fatih T

Kilopat
Yakın zamana kadar kullandığım ZyXEL VMG3312-B10B modemde yaşadığım kablosuz bağlantı kopmaları ve düşük hız sorunu nedeniyle yeni modem almaya kadar verdim ancak birkaç modem arasında kaldım. Artılarıyla eksileriyle yardımcı olacak varsa çok memnum olurum.

Bu modem hakkında çok fazla iyi yorum da var ancak ısındığı ve kablosuz bağlantısının iyi olmadığı hakkında yorumlar da var.

En çok beğendiğim modem bu.

Bu modem içinde kablosuz bağlantısının kötü olduğu söyleniyor. Siz ne önerirsiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Yakın zamana kadar kullandığım ZyXEL VMG3312-B10B modemde yaşadığım kablosuz bağlantı kopmaları ve düşük hız sorunu nedeniyle yeni modem almaya kadar verdim ancak birkaç modem arasında kaldım. Artılarıyla eksileriyle yardımcı olacak varsa çok memnum olurum.

Bu modem hakkında çok fazla iyi yorum da var ancak ısındığı ve kablosuz bağlantısının iyi olmadığı hakkında yorumlar da var.

Bu modem içinde kablosuz bağlantısının kötü olduğu söyleniyor. Siz ne önerirsiniz?

Modem yerine router alabilirsiniz.

Ben 3 aydır Keenetic olan modemi kullanıyorum. Telekom'un verdiği modem ile odamda 4 Mbps çekiyordu. Keenetic 5GHz Wi-Fi ile tam internet hızımı alıyorum yani 80 Mbps, arada 2 oda mesafe var. Ayrıca Keenetic'in modem arayüzü ve telefon uygulaması çok kullanışlı. Evde olmasanız bile uygulamadan modemi kontrol edebiliyorsunuz.
Ayrıca sinyal güçlendirici bile kullandım Keenetic'ten önce ama Keenetic modem kadar etkili olmadı.

Son düzenleme:
Keenetic Giga kullanıyorum ve hiç ısınma sorunu yaşamadım.200m^2 evde WI-FI en az 2 çizgi çekiyor. Psikolojik olarak da alacağım en son marka ZYXEL olur, ne üretirse üretsin :D

Modem yerine router alabilirsiniz.

Keenetic Giga kullanıyorum ve hiç ısınma sorunu yaşamadım. 200m^2 evde Wi-Fi en az 2 çizgi çekiyor. Psikolojik olarak da alacağım en son marka ZyXEL olur, ne üretirse üretsin :D

Router ihtiyacım yok, modem sıkıntılı. Kendiliğinden kapanıp açılıyor ve hızı 3 Mbps civarına düşüyor. Reset atsam dahi bazen düzelmiyor.
ZyXEL modeme bende pek ısınamadım açıkcası. Kötü yorum bulamayınca ve tasarımı nedeniyle hoşuma gitti.

Router ihtiyacım yok, modem sıkıntılı. Kendiliğinden kapanıp açılıyor ve hızı 3 Mbps civarına düşüyor. Reset atsam dahi bazen düzelmiyor.
ZyXEL modeme bende pek ısınamadım açıkcası. Kötü yorum bulamayınca ve tasarımı nedeniyle hoşuma gitti.

Açıkçası şu an ZyXEL bir modem kullanıyorum ve arayüzü iğrenç onun için ASUS öneriyorum.

Valla Keenetic'i şiddetle öneriyorum. Sizle aynı sebepten modem aldım ve bütün sorunlarımı çözdü. Ne ping problemi ne de hız problemi yaşıyorum.

Açıkçası şu an ZyXEL bir modem kullanıyorum ve arayüzü iğrenç onun için ASUS öneriyorum.
Birkaç ASUS modemi incelediğimde ısındığını ve kablosuz bağlantısının koptuğunu yazıyordu. Arayüz çok önemli değil benim için.
Valla Keenetic'i şiddetle öneriyorum. Sizle aynı sebepten modem aldım ve bütün sorunlarımı çözdü. Ne ping problemi ne de hız problemi yaşıyorum.
Isınma sorunu yaşıyor musunuz? Ayrıca Wi-Fi çekim gücü nasıl?

Birkaç ASUS modemi incelediğimde ısındığını ve kablosuz bağlantısının koptuğunu yazıyordu. Arayüz çok önemli değil benim için.

Isınma sorunu yaşıyor musunuz? Ayrıca Wi-Fi çekim gücü nasıl?
Yok hocam ısınma sorunu yaşamadım. Her modem kadarr ısınıyor. Ayrıca arayüz üzerinde bazı hizmetleri devredışı bırakarak modem üzerindeki yükü azaltabiliyorsunuz. Modemle aramda 2 oda var ona rağmen full İnternet hızı alıyorum.

Yok hocam ısınma sorunu yaşamadım. Her modem kadarr ısınıyor. Ayrıca arayüz üzerinde bazı hizmetleri devredışı bırakarak modem üzerindeki yükü azaltabiliyorsunuz. Modemle aramda 2 oda var ona rağmen full İnternet hızı alıyorum.
Teşekkürler cevabınız için. Açıkçası çok arada kaldım. Çok fazla övgü var modem hakkında ancak abartıldığını söyleyenler de var. Markayı tanımadığım için ben de şüpheli yaklaşıyorum. En iyisi alıp deneyimlemek olacak.

Yeni konular

Geri
Yukarı