500TL modem önerisi

Uggana

Centipat
Arkadaşlar merhaba.
Yeni bir modem alacağım ancak isten hiç anlamıyorum. Elimde TT nim verdiği TP-Link WD9970V3 modem vardi, artık Wi-Fi'da kopmalar oluyor. Şu anda 50 MB VDSL internet kullanıyorum ancak 100 MB'e geçeceğim. Bu modemle kabloluda bir problem yaşamıyorum şu an. Acaba nasıl bir modem almalıyım?

1GB Ethernet girişi olmasi çok gerekli mi? Zaten 100 MB geliyor bölgeye.
Torrent desteği falan varmış ama ben Torrent'ten hiçbir şey indirmem, yani çok elzem değil benim için.
Ev 150 metrekare civari. Wi-Fi önemli. 6 cihaz falan bağlı oluyor sürekli. 7/24/365 acik kalıyor modem, 2 yilda bozulacak bir şey olmasın, lütfen.
Ne önerirsiniz acaba?

Bende de aynı modem vardı ve internet olmasına rağmen bağlantının kopması veya sitelerin açılmaması sıkıntısı yaşadığım için internette araştırma yapıp

Keenetic Extra DSL KN-21111 Modelini aldım.

5Ghz ve 2.4 Ghz desteklediği için ve çekim gücü önceki modemden daha iyi olduğundan evdeki işlerim çok rahatladı , bebek kamerası , tablet , tv , telefonlar hepsi wifi ye bağlı olduğundan iyiki biraz fazla verip almışım rahat ettim.

Aynı markanın 5Ghz desteklemeyen modeli de var daha ucuz istersen onu alabilirsin.

oda 355 tl civarı

Arkadaşlar merhaba.
Yeni bir modem alacağım ancak isten hiç anlamıyorum. Elimde TT nim verdiği TP-Link WD9970V3 modem vardi, artık Wi-Fi'da kopmalar oluyor. Şu anda 50 MB VDSL internet kullanıyorum ancak 100 MB'e geçeceğim. Bu modemle kabloluda bir problem yaşamıyorum şu an. Acaba nasıl bir modem almalıyım?

1GB Ethernet girişi olmasi çok gerekli mi? Zaten 100 MB geliyor bölgeye.
Torrent desteği falan varmış ama ben Torrent'ten hiçbir şey indirmem, yani çok elzem değil benim için.
Ev 150 metrekare civari. Wi-Fi önemli. 6 cihaz falan bağlı oluyor sürekli. 7/24/365 acik kalıyor modem, 2 yilda bozulacak bir şey olmasın, lütfen.
Ne önerirsiniz acaba?

Keenetic AC 1200 var bende memnunum.

herkes konularda modemde kopmalar olmasını eski olmasına bağlamış, ben son zamanlarda yaşadığım kopmaların modemin eski olmasından kaynaklandığını düşünsem bir dakika vakit kaybetmez hemen gider alırdım, tamamen yanana kadar beklemezdim.

herkes konularda modemde kopmalar olmasını eski olmasına bağlamış, ben son zamanlarda yaşadığım kopmaların modemin eski olmasından kaynaklandığını düşünsem bir dakika vakit kaybetmez hemen gider alırdım, tamamen yanana kadar beklemezdim.

İnternet hattından sıkıntı olmadığını test ettiğim için direk suçluyu teşhis ettim, zaten modemler çok aşırı ısınıyor bu nedenle direk bozulmasalar bile performansları düşüyor.

Bu dediğiniz doğru olmalı çünkü yaklaşık 6 saattir yeni modemdeyim bir kez kesilme olmadı eğer eski modemim olsaydı herhalde 10 kez kesilirdi.

Herkese teşekkürler. Aslında modemler çok kötü değil ancak anladığım kadarıyla dayanıklılık problemleri var. Kimde bu modemden görsem zaten sararmış şekilde duruyor. Pasif soğutma bu modemlere yetmiyor. Zaten ttnet den gelen teknik ekip de geceleri kapalı tutun modemi falan dedi ama kapatacaksam neden aldim. Modemlerin bozulma sebebi isi gibi duruyor benim gözümde.
Arkadaslar birde bugün magazalari gezerken, asus modemlerin uzerinde 3 yıl bire bir değişim yazıyordu. Acaba böyle bir şey var mi yada şartları nedir? Daha önce kullanan var mi acaba

Son düzenleme:
4 Yıllık Keenetic extra DSL kullanıcısıyım ve daha herhangi bir sıkıntıyla karşılaşmadım. Sıcaklık konusunda modemi, altı hava alacak şekilde konumlandırırsan iyi olur. Zor bir durum belki ama biraz daha dişini sıkıp bütçeni arttırırsan Keenetic Hero öneririm. MU-MIMO'nun olması çok işine gelir.

4 Yıllık Keenetic extra DSL kullanıcısıyım ve daha herhangi bir sıkıntıyla karşılaşmadım. Sıcaklık konusunda modemi, altı hava alacak şekilde konumlandırırsan iyi olur. Zor bir durum belki ama biraz daha dişini sıkıp bütçeni arttırırsan Keenetic Hero öneririm. MU-MIMO'nun olması çok işine gelir.

Hemen hemen herkes keenetic markasini öneriyor sanirim kararımı ondan yana verecegim hiç bilmiyordum markayı ama herkes memnun. Hero modeli biraz pahali okadar butcem yok maalesef. Birde aklıma takılan extra dsl modeli ile tplink in archer vr400 modeli arasında hangisini önerirsiniz. Vr400 hem daha ucuz şuan hemde mu-mimo dediginiz ozellik var.
Arkadaslar tekrardan merhaba. Bir soru daha sormak istedim. Suandaki modemim de kabloluda bir problem yok ancak wifi sıkıntı. Simdi ben yeni modem almak yerine, bir router alsam daha iyi olur mu? Yoksa modem mi almalıyım. Suanki modem tp-link wd9980v3 modem buna 5ghz router alsam kullanabilir miyim? Ayrica bilgisayara kablolu bağlamak için nu durumda routerdan mi başlayacağım yoksa yine modem üzerinden mi ?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı