i3 10100f RTX 2060 Super sisteme 500W PSU yeterli midir?

Eren Erkan

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba şu şekilde bir sistem topladım;
i3 10100f
RTX 2060 Super
h410 m pro vh
Vengeance 2x8GB
Hazırda hiper ps-50 500 w psu'm var. Sistemin ihtiyacını karşılar mı yoksa sorun çıkarır mı? Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistemde biraz darboğaz var belirteyim. O sistem de o güç kaynağına emanet edilmez. Korumasız patlamaya hazır bomba gibi.

Sizdeki PSU ne kadar kalitelidir bilemiyorum ancak kaliteli bir 500w PSU yeterli olabilir yine de yükseltmekte fayda var. (OC yapmadığınızı varsayıyorum)

Peki çok acil değiştirmem gerekir mi? Bütçem kalmadı çünkü beni çok zora sokacak eğer bir süre idare ederse 1-2 ay içinde en azından yeni bir psu alabilirim.

Garanti olması açısından 600w ve üzeri olması gerekir.Kaliteli sertifikalı bir psu ile 550w ve üzeride olur.

Sanmıyorum yeterli olacağını. 12V kanalından 410W civarı bir güç veriyor hatırladığım kadarıyla o PSU.
2060S TDP değeri: 175W (Yük altında 220'yi bulacaktır.).
10100F TDP değeri: 65W.
Diğer parçaları da hesaba katarsak yeteceğini sanmıyorum.

Son düzenleme:
Sistemde biraz darboğaz var belirteyim. O sistem de o güç kaynağına emanet edilmez. Korumasız patlamaya hazır bomba gibi.
Hocam ben o işlemciye takılabilecek son kart 2060S diye düşünüyordum ama. Hafif darboğaz mı yapıyor? O durumda 2060 en iyi seçim olur bu işlemci ile değil mi?

Geri
Yukarı