50cc motor alınmalı mı?

Kadir Güvener

Kilopat
Yer
İstanbul
B sınıfı otomobil ehliyetim var 50CC'ye kadar ehliyetsiz motosiklet kullanılabiliyor. Evden işe işten eve gidip gelmek için ve hafta sonu bir iki turlamak için motosiklet almayı düşünüyorum ileriye dönük. Hayatımda Motosiklet kullanacağımı pek düşünmediğim için 50CC motorların bu konuda işimi görebileceğini düşünüyorum fakat ne motosiklet deneyimim var ne de konuyla ilgili bilgim. Bu konuda bilgilendirebilecek birisi var mı? Evden iş yerime mesafe ortalama 15-25 km arasıdır ve neredeyse hiç yokuş yolum yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
Mesafe baya uzun yokuş olmadığı için motor zorlanmaz ama pekte hızlı gidemiyceğiniz için sıkılırsınız yolda diye düşünüyorum. A2 ehliyet alıp en azından 125-150 CC lik bir motor kullanmak daha mantıklı bence.

Mesafe baya uzun yokuş olmadığı için motor zorlanmaz ama pekte hızlı gidemiyceğiniz için sıkılırsınız yolda diye düşünüyorum. A2 ehliyet alıp en azından 125-150 CC lik bir motor kullanmak daha mantıklı bence.
Mahmutbey-Gayrettepe metro açılışına kadar idare edebileceğimi düşünüyorum. Metro açılışından sonra trafiğin yol güzergahımda rahatlıyacağına inanıyorum en azından yine Toplu taşıma kullanarak ulaşımda imkan sağlayabilirim. Lakin şuan gerçekten Bağcılardan Mecidiyeköye veya Zincirlikuyuya ulaşım çok yorucu yaklaşık 1saate yakın bazen 1saati aşıyor bu yüzden daha fazla yorulmak istemiyorum. Alıp bi süre kullandıktan sonra da elimden çıkarabileceğimi düşünüyorum.

Ktm 50 SX almayacaksan almanı tavsiye etmem.
50 SX alıcaksan 100 kiloluk adamı üstünden atıyor onuda söylemek lazım .D

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı