50CC motosiklet önerisi

misterscofield

Kilopat
Yer
İstanbul
Arkadaşlar selam. Aslında daha önce 50CC motosiklet önerisi açmıştım. Tekrardan öneri istiyorum 125CC alacaktım aslında ama çok farklı olduğunu sanmıyorum otoyolda pişman edecek CC cinsleri olduğunu düşünüyorum ki otoyola çıkma hedefim yok. Sadece iş-güç kısa mesafe tarzı. En uzak 10 15 km gideceğimi düşünüyorum ve o yüzden 125CC alıp vergi vs ödemek istemiyorum. Aklımda Verano 50 var 26 27 civarına bulunabiliyor sizin öneriniz veya tercihiniz var mı? @Kadir Güvener

Son düzenleyen: Moderatör:
50cc ile zaten otoyola çıkamıyorsun. 50cc kesinlikle tavsiye etmem. En az 150lik bir motosiklet almalısın.
Ya hocam bende öyle düşünüyordum hatta bizim ev yüksek bir muhit mahalle diyeyim bir yere gitmek istediğinde yokuş inip çıkman gerekiyor bayağı da dik açıkcası geçen arkadaşımın 50liğiyle ikimiz bindik çatır çatır da çıktı şaşırdım bayağı. O yüzden alayım diyorum vergi vs de yok.

Bende yakın zamanda 50 cc almayı düşünüyorum, apache var bende motor yüksek geliyor kız arkadaşım binerken inerken çok zorlanıyor.

Ben mondial WİNG bakıyorum benim çok hoşuma gidiyor.

Yuki casper-s

artılar
> yakıt depo hacmi 4.8lt - 3.2nm torka 5000devirde ulaşması -
eksikler> boyutu veranoya kıyasla az farkla küçük kalabilir

Arora Verano ve Freedom

veranonun eksisi> depo hacmi 3.8lt. 103kg ağırlığı var casper ve freedom ortalama 85-90kg.yeni bir model yedek parça sıkıntısı olabilir ufak tefek düşmelerde aynası veya ufak tefek parçalar zarar görür değiştirmek isterseniz yedek parça bulmak için baya beklersiniz. yakıt kapasitesi yüzünden bi süre sonra belki 1lt şişe ile yanınızda yakıt gezdirmek zorunda bile kalabilirsiniz.
veranonun artısı> lastik ebatı daha büyük. lastik ebatı büyük olması sebebiyle hem jant hem disk boyutu da büyüyor. büyük disk demek daha iyi fren demek büyük lastik demek daha iyi yol tutuşu demek. Tasarım olarak da kategorisindeki birçok rakibini eziyor bence.

freedom artılar> depo hacmi 5.5lt. yazıyor fakat 5.5 dolu dolu aldıgına hıc ınanmıyorum ortalama 4.8 veya 5lt alıyordur maks.

Yuki casper-s

artılar
> yakıt depo hacmi 4.8lt - 3.2nm torka 5000devirde ulaşması -
eksikler> boyutu veranoya kıyasla az farkla küçük kalabilir

Arora Verano ve Freedom

veranonun eksisi> depo hacmi 3.8lt. 103kg ağırlığı var casper ve freedom ortalama 85-90kg.yeni bir model yedek parça sıkıntısı olabilir ufak tefek düşmelerde aynası veya ufak tefek parçalar zarar görür değiştirmek isterseniz yedek parça bulmak için baya beklersiniz. yakıt kapasitesi yüzünden bi süre sonra belki 1lt şişe ile yanınızda yakıt gezdirmek zorunda bile kalabilirsiniz.
veranonun artısı> lastik ebatı daha büyük. lastik ebatı büyük olması sebebiyle hem jant hem disk boyutu da büyüyor. büyük disk demek daha iyi fren demek büyük lastik demek daha iyi yol tutuşu demek. Tasarım olarak da kategorisindeki birçok rakibini eziyor bence.

freedom artılar> depo hacmi 5.5lt. yazıyor fakat 5.5 dolu dolu aldıgına hıc ınanmıyorum ortalama 4.8 veya 5lt alıyordur maks.
Aklımda verano var, ama bunun fiyatına yakın 125likler de bulunabiliyor, ayrıca kategorisinde hammer 50, risotto 50, wing 50 var rakip olarak arada kaldım.

Geri
Yukarı