512 MB ekran kartı 2 GB gözüküyor

Aytug Durma

Hectopat
Arkadaşlar ekran kartımın üstünde 512M 256 Bit yazıyordu fakat bilgisayarda Çalıştır>Dxdiag'dan baktığımda 2 GB gösteriyor. Bunun sebebi nedir ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Eski sürücü olduğundan öyle görünüyor, ben XP yüklediğimde düzgün görünüyor. Windows 7 ve 8 de 1 GB bellek Directx11 görünüyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartının diğer özellikleriyle ilgili sıkıntılara değinmeksizin, sistem belleğini kullanarak 2 GB'a çıktığını söyleyebilirim.

Tabi sürücü sıkıntısından ötürü istem dışı olarak onboard grafik birimini kullanıyor da olabilirsin.

Beyler GB pek önemli değil o ayrı mesela de, ama Dxdiag yanlış gösteriyor, AIDA64 programı ile bakın.

Ona bakarsak benimki 6 GB gözüküyor.

mxrm2tJ.png

ustabende de benzer sorun var Directx 2507mb olarak gozuluyor ama gta 5 te ise 512 mb gorteriyor ndividya ıon ekran kartında. masa ustune sağ tıklayıp ekran cozunurlügü grlişmis ayarlara girindede toplam kullanılabilir grafik bellegi ise 2559m olarak gösterıyor sistem video belleginde ise 512mb olarak gosterıyor bunu nasıl arttırırım Paylaşiln sistem beleginde ise 2047mb olarak gosteriyor ben nasıl sistem bideo belleginii 2gb yaparom YARDIM EDEBİLİRMISINIZ ????AÇİL

Ekran kartının diğer özellikleriyle ilgili sıkıntılara değinmeksizin, sistem belleğini kullanarak 2 GB'a çıktığını söyleyebilirim.

Tabi sürücü sıkıntısından ötürü istem dışı olarak onboard grafik birimini kullanıyor da olabilirsin.
ustabende de benzer sorun var Directx 2507mb olarak gozuluyor ama gta 5 te ise 512 mb gorteriyor ndividya ıon ekran kartında. masa ustune sağ tıklayıp ekran cozunurlügü grlişmis ayarlara girindede toplam kullanılabilir grafik bellegi ise 2559m olarak gösterıyor sistem video belleginde ise 512mb olarak gosterıyor bunu nasıl arttırırım Paylaşiln sistem beleginde ise 2047mb olarak gosteriyor ben nasıl sistem bideo belleginii 2gb yaparom YARDIM EDEBİLİRMISINIZ ????AÇİL

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı