5300 TL R3 3100 bilgisayar toplama

Bütçe
5300

CerrahpaşaLı

Decapat
Daha fazla  
İyi günler arkadaşlar, az önce konu açtım ama topladığım sistem kötü olduğundan yeni konu açtım. 5300 TL bütçem mevcut gündelik kullanımın yanında oyun performansı da iyi olabilecek bilgisayar toplamama yardımcı olur musunuz? İşlemciyi AMD Ryzen 3 3100 düşünüyorum, yorumlarınızı bekliyorum. Teşekkür ederim.

İçinde ekipmanlar (monitör klavye mouse) bulunucak

İşlemci Ryzen 5 1600 AF tercih ederseniz daha iyi olur, 6 Core 12 thread bir işlemci. Tekli çekirdek performansı 3100'den biraz geride ama buna rağmen bazı oyunlarda öne geçtiği oluyor.
Diğer ekipmanlar için ne önerirsiniz
@Enesuyan42 @Rivadex
Hocam açmışsınız ama bizi etiketlemek yerine konu etiketine koymuşsunuz.
Benim işim var, birazdan bakacağım.
Sitede ilk günüm kusura bakmayın

Diğer ekipmanlar için ne önerirsiniz?

Sitede ilk günüm kusura bakmayın.

Güç kaynağı arkadaşlar önerirler, böyle bir sistem toplayıp idareten bir ekran kartı kullanın, sonra yenisini alırsınız. Direkt düzgün bir ekran kartı da eklersek bütçeyi çok aşıyor.

X2.

Güç kaynağı arkadaşlar önerirler, böyle bir sistem toplayıp idareten bir ekran kartı kullanın, sonra yenisini alırsınız. Direkt düzgün bir ekran kartı da eklersek bütçeyi çok aşıyor.

X2.

Evet şu an da ülkemizde ekran kartı başlıca bir sorun Rx570 önerisiyle çok sık karşılaştım Çip arızalı kartları 3 bin TL ye bırakıyorlar önerinizi inceleyeceğim teşekkür ederim
Evet şu an da ülkemizde ekran kartı başlıca bir sorun Rx570 önerisiyle çok sık karşılaştım Çip arızalı kartları 3 bin TL ye bırakıyorlar önerinizi inceleyeceğim teşekkür ederim
Ram için İncehesapta indirim var Corsair 2x8 ram 790 lira düşünülebilir mi ?

Geri
Yukarı