530MB-440MB/s bir SSD'nin HD Tune testini 250MB/s ile yapması normal mi?

Şu an anakarta yakından baktım. SATA girişlerinin olduğu yerin fotoğrafını çektim. SATA1 ve altında da SATA 2 yazıyor. Telefonla fotoğrafını çektim. Ayrıca SATA 3 portunun 4 adet olduğunu söylüyor fakat 2 tane görebildim. Fotoğraf bu şekilde; portun yan tarafın da yazıyor.
(Düzenleme : SATA portunu 2 adet görebildim demiştim fakat 4 taneymiş.)
SSD modeli ne? Ne zamandan beri böyle?
SSD modeli, SanDisk SSD Plus 240GB modeli. SSD'yi 2 gün önce aldım zaten.

Dosya Ekleri

• IMG_20200215_202132.jpg
    IMG_20200215_202132.jpg
    433,1 KB · Görüntüleme: 27
Son düzenleme:
Bende geçen birinden 860 EVO almıştım. Yazan okuma/yazma hızından daha yavaştı Diskmark'ta. Dedim ki boşver Windows kurulu diye böyledir :D.

Yazılım güncel değilse güncelle. Yine düzelmezse aldığın yere veya Sandisk'e anlat durumu.

530MB-440MB/s bir SSD'nin HD Tune testini 250MB/s ile yapması normal mi? Başlıkta da belirttiğim gibi, diskimin özelliklerini söyledim. HD Tune testini yaparken okuma mı yapıyor, yoksa yazma mı yapıyor tam olarak anlayamadığım için "HD Tune testini" diye devam ettirdim. Sanırım okuma yapıyor. Bu hız normal mi? Yoksa bir anormallik mi var? SATA 3 olarak bağlı.

( Dediği mi zaten anlamışsınızdır ama, örnek olarak görün diye HD Tune testinin görüntüsünü atıyorum. Alan içinde ki yer hızı.)

Kardeşim Hız testi yapmamışsın ERROR SCAN yapmışsın. HD TUNE sekmelere dikkat et orda Benchmark yapıcaksın..

Yazılım güncel değilse güncelle. Yine düzelmezse aldığın yere veya Sandisk'e anlat durumu.
Tüm adımları yaptım, yine aynı.
Kardeşim Hız testi yapmamışsın ERROR SCAN yapmışsın. HD TUNE sekmelere dikkat et orda Benchmark yapıcaksın..
Zaten ilk yazdıklarım da belirttim. "HD Tune testi yapıyordum fakat hızı böyle görünce aklıma takıldı." Daha sonra CrystalDiskMark ile test yaptım, okuma hızı 250-260 arası.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı