5400RPM HDD'li laptop için 150TL'lik SSD tavsiyesi

Makaleler
15
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
--[Ekran Kartı]: GIGABYTE Radeon RX 6600 EAGLE 8 GB
--[İşlemci]: AMD Ryzen 5500
--[RAM]: GoodRam 8GB IRDM PRO 3600MHz CL18 DDR4 [2x8]
--[Anakart]: GIGABYTE B450M K
--[NVMe SSD] Kingston NV2 1 TB

--[Monitör] Gigabyte G24F-2
--[Klavye-Mouse] Logitech MK120
--[Kulaklık] Corsair HS50 Pro

_
Meslek
Öğrenci
150 TL'lik SSD almayı düşünüyorum. Bütçem maksimum bu kadar, mağazadan alıcam.
Acer marka laptopa sahibim ve artık 5400 RPM 1 TB disk sinirimi bozmaya başladı. Artık oyunlarım zor update oluyor ve bazı oyunlarım çöküyor, Unturned bile çöküyor! SSD'nin boyutu 120-240 GB olabilir, sadece oyunlarımı koyucam ve oynadığım oyunlar en fazla 70 GB'dir heralde.

USB ile takmayı düşünüyorum ama sanırım USB ile olmuyor.

Son düzenleme:
SSD ye sadece oyunları yüklemek ile hiçbir fayda sağlamayacaktır. 150 TL ile 120 GB dan fazla SSD alamazsın ne yazık ki. Ayrıca sanırım son zamanlarda çıkan acer laptoplarda dvd bölmesi bulunmuyor bu sebepten iki disk birden kullanımı olamıyor malesef. En azından para biriktirip 240 GB lık bir SSD alırsanız Windows ve 4-5 oyun daha yükleyip sıkıntısız kullanabilirsiniz.

Hayır var. Laptopum 940M ve i7-6500U'ya sahip olmasına rağmen mühendisler içmiş olucak ki 5400 RPM koymuşlar

İhtiyacım 120GB zaten.
Ben yanlış anlamışım sanırım siz SSD yi USB ile kullanacaksınız yani. Bilgisayarınızda HDD varken ne yazıkki kullanamazsınız. Düzeltme: Kullanırsınız fakat sistem HDD de olduğu için yine HDD hızına mahkum kalırsınız. Sistemi SSD ye kurup HDD yi taşınabilir yaparak daha sağlıklı performans elde edersiniz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı