55.000₺ İkinci El Araba Önerisi

Xoloth

Kilopat
Makaleler
7
Sanki sistem topluyorum gibi sordum başlıkta lakin sormak istediğim şey gerçekten de bu. Maksimum 55bin ₺ ye alınabilecek/alınması gereken araba nedir? Tavsiyelerinizi bekliyorum.

Sorduğunuz sorudan bir şey çıkarmak mümkün değil. Aradığınız kriterler neler? Karoser tipi, şanzıman tipi, yakıt tipi, km aralığı, model yılı vs. bir sürü şey var.

Kriter belirtmemişsiniz. Örneğin dizel mi benzinli mi , otomatik mi düz vites mi ,sedan mı hatchbag mi
Ben kullandığım 2013 model 1.3 cdti corsa dan memnunum.

Selamlar öncelikle bunu araba almadan önce çok araştırdığım için yazmak istiyorum.

Dizel araç devri artık bitti 2015 yılında benzin/dizel yakıt fiyat farkı yüksekken bile yılda 20k km üstü yapanlar için düşünülebilir ama 20k altı km yapanlar için benzinin daha avantajlı olduğunu hesaplamıştım günümüzde dizel yakıt farkı bırak kâr etttirmeyi tam tersi bakımından ve çıkabilecek ekstra masraflarından zarar bile etttirir.

2. Olarak yine yakıt tüketimi için LPG ye uyumlu veya kaliteli LPG takılmış bir araç düşünebilirsin benim aracım 2015 polo 2015 yılında sıfır olarak 43bin tl ye almıştım ancak arabaların bu kadar pahalanacağını bilseydim kesinlikle tiguan alırdım. 1.2 TSI motor olduğundan uygun fiyatlı bir LPG dönüşümü mümkün değil , atmosferik motorlu toyota / honda ve hyundai motorlar lpg dönüşümüne çok uygun.

3. Bakım masrafları alman araçlarının bakım masrafları japon araçlarına göre ortalama daha yüksek oluyor modelden modele değişmek ile birlikte en ucuz parçalar genelde toyota/fiat/reno/dacia diye giderken vw opel vb. araçlar hep bir adım daha pahalı.

2. El değeri. Türkiye de 2. el değeri en yüksek olan ve en hızlı satılan araçlar VW Reno ve Ford olarak devam ediyor. Fakat fiyat performansa gelindiğinde iş seçim özellikle şu dönem çok zor.

Eğer C sınıfı biraz geniş bir araç olsun model olarakta yeni olsun dersen Fiat Egea 1.4 benzinli bulabilirsin 2017-18 bu fiyatlara.

B Sınıfında ise Polo-Fiesta-clio

Kısaca şöyle bir soru sorayım:
2016 200bin km de Dizel 120HP Fiat Egea mı yoksa 2010 model 1.6 124HP 170bin km de Benzin&LPG li Toyota Corolla mı?

Bence sahibindene gir, kendi şehrindeki arabalar kısmına filtrele, fiyat aralığını 0-55.000 yap, azdan çoğa doğru sırala, oradakiler arasından bi bakıp değerlendirelim.

Arkadaşların dile getirdiği gibi, herhangi bir kriter belirtmemişsiniz. 55bin TL ye o zaman benim önerim Mercedes S320 olurdu, Tabi 18-20litre yakıt tüketimini göze alabilirseniz, çünkü söylediğim gibi hiçbir kriter belirmemişsiniz.

Motoru 111HP gösteriyor testlerde.

Testlerdeki motor gücü aslında hiçbir anlam taşımıyor. Rektefiye isteyen yağ yaka bir araca da katkı koyar teste çıkarırsanız motor %80-90 çıkabiliyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı