Çözüldü 550 Ti sistemde Valorant Kasıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

emirdede820

Zeptopat
Daha fazla  
RAM
8 GB RAM
Anakart
MSI Z77A-G43 [ms-7758]
İşlemci
Intel core i3 3320
Merhaba arkadaşlar, Valorant son zamanlarda aşırı derecede kasıyor.

Sistemim;

Nvidia Geforce GTX 550 Ti

Intel Core i 3320 3.3 GHz.

250 GB SSD markasını bilmiyorum.

1 TB HDD.

8 GB HyperX 2000 MHz RAM bellek.

Cpu sıcaklığı ortalama 65-70 oyunda olduğum zaman.

Bilgisayar kullanımında vesaire sorun yok sadece Valorant oynuyorum ve kasıyor 40 FPS'e kadar düşüyor.

Normalde oyun içinde 90-120 FPS alıyorum şimdi ise oyuna girmeden botlarla girerken 40 FPS'leri görüyorum.

Grafik ayarlarını arttırıp denedim hala aynı :( bilgisi olan yardımcı olabilir mi?

Dosya Ekleri

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    993,7 KB · Görüntüleme: 90
Çözüm
Merhaba arkadaşlar, Valorant son zamanlarda aşırı derecede kasıyor.

Sistemim;

NVIDIA GeForce GTX 550 Ti

Intel Core i 3320 3.3 GHz.

250 GB SSD markasını bilmiyorum.

1 TB HDD.

8 GB HyperX 2000 MHz RAM bellek.

CPU sıcaklığı ortalama 65-70 oyunda olduğum zaman.

Bilgisayar kullanımında vesaire sorun yok sadece Valorant oynuyorum ve kasıyor 40 FPS'e kadar düşüyor.

Normalde oyun içinde 90-120 FPS alıyorum şimdi ise oyuna girmeden botlarla girerken 40 FPS'leri görüyorum.

Grafik ayarlarını arttırıp denedim hala aynı :( bilgisi olan yardımcı olabilir mi?

GPU 405 MHz de çalışıyor, eğer ekran kartına veya işlemciye o.c yaptıysanız geri alın restart atın ve tekrar oyuna girin.
Arkadaşlar çözümü belirtmiş lakin eskiye nazaran daha az fps aldığınızı belirtiyorsunuz. Büyük ihtimalle işlemci sıcaklığıyla oluşan bir durum. Normal şartlarda kesinlikle işlemcinin değişmesi gerekiyor.

Yeni bir işlemci Valorant'ı biraz daha rahat oynamanızı sağlar ama yine de sistem genel olarak eski. Yine ortalama bir işlemci alırsanız sizi 90-100 FPS'e taşır muhtemelen.
İşlemci yetmiyor işlemciye dayanıklı bir oyun olduğu için valorant ondan yapiyor yükseltirseniz i5'E çok iyi FPS alırsınız.
''İşlemciye dayanıklı'' derken? Ayrıca i3, i5 veya i7 olması değil konu, nesil önemli. Örneğin i3-10100F, i7-7700 ile hemen hemen aynı performansı verir. i5 2100 konu sahibinin mevcut işlemcisinden daha güçsüz mesela.

Geri
Yukarı