550 TL Ekipman Önerisi

RIPSHOT

Hectopat
Yer
Antalya
Daha fazla  
Meslek
öğrenci
Merhaba arkadaşlar. Ben klavye ve mause almaya karar verdim. Şu anda kullandığım ikili Logitech G105 vs G300s ikilisi. Klavye için 300TL (ama uygun fiyatlı bir öneriniz varsa o da olur misal CK104 gibi). Mause için de 250TL bütçe var. Hangi modelleri alayım? Ne tavsiye edersiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bence bu ikisi fena değil. Red switch sizin için uygunsa klavye güzel, G402 için de olumsuz yorum hiç görmedim desem yalan olmaz. Tabi sizin mouse tutuş tekniğiniz (palm - claw - fingertip) ve elinizin boyutu da mouse seçiminde asıl etkili olması gereken faktörler.
Red switch hiç denemedim. Blue switch ve brown switch denedim. Her ikisi de muazzam sesleri de ikisinin ayrı güzel. Red switchin ne kadar farkı vardır?

Red switch hiç denemedim. Blue switch ve brown switch denedim. Her ikisi de muazzam sesleri de ikisinin ayrı güzel. Red switchin ne kadar farkı vardır?
Red switch oyun için daha çok öneriliyor daha hassas bir tepkiyle basılabildiği için. Ayrıca Brown switchteki tuşa bastıktan sonraki tuştan geri tepki alma hissiyatı red switchte yok. Aşağıdaki videoda uzun uzun incelenmiş Brown, Red ve Blue switch. Klavyeye basılan kısımları özellikle incelemenizi öneririm. Soldaki Brown, sağdaki Red, üstteki Blue switch.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yani red switch daha iyi diyorsunuz? Öyle diyorsanız benim için sıkıntı yok. Benim g105 klavyeyi değistirmemin sebebi tuşlarin sert basımlı olmasıydı (özellikle w,a,s,d). Mekanikte böyle sıkıntı olur mu? Sizin motospeed ck104' e bakış açınız nedir?

Yani Red switch daha iyi diyorsunuz? Öyle diyorsanız benim için sıkıntı yok. Benim G105 klavyeyi değiştirmemin sebebi tuşların sert basımlı olmasıydı (özellikle w, a, s, d). Mekanikte böyle sıkıntı olur mu? Sizin Motospeed CK104'e bakış açınız nedir?
Ben şahsen Blue switch sevmiyorum, bana çok gürültülü geliyor. Yumuşak basım arıyorsanız eğer Cherry MX Red switch bunu size sunar ancak en iyi switch budur diyemem, hepsinin hissiyatı farklı. Kimisi click sesini daha yüksek veriyor; kimisi sert basımlı, kimisi yumuşak basımlı; kimisi Brown switch gibi geri tepkime hissiyatı veriyor kimisi de Red switch gibi vermiyor. Bunun tercihi kişiden kişiye değişir diye düşünüyorum. Siz bunu Vatan Bilgisayar gibi bir teknoloji mağazasında denerseniz aradaki farkı en iyi şekilde anlarsınız. Alttaki tablodan kağıt üstündeki özelliklerini inceleyebilirsiniz. 1.Sütun tuşu aktive etmek için gereken basım kuvvetini gösteriyor. 2.sütunda yazan "Tactile" belirttiğim geri tepki hissiyatını, Clicky ise Mavi switchte daha yoğun olan o klik sesini belirtiyor (yanılmıyorsam eğer).

cherry-mx-switches-chart-sqt6zoqw.jpg

Motospeed markasını önermiyorum. Kullandıkları anahtarlar oldukça kötü ve kullandıkları mavi anahtarlar çok sesli, mavi anahtarların olayının bu olduğunu biliyorum fakat sesten başka özelliği olmayan mekanik anahtarlar kullanıyorlar. Ck104 diğer Motospeed ürünleri gibi gürültücü ve ışıklı mışıklı. Razer için de aynısı deniyor ama sadece ışıklı değil aynı zamanda kendini kanıtlamış bir marka.

Arkadaşlar ben brow switch almaya karar verdim. Ben geri tepkime hissiyatinı istiyorum çünkü. Belirttiğim fiyatta en uygun brown switch klavye hangisidir?

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı