550 TL sıvı soğutma önerisi

Aeklink

Hectopat
Makaleler
6
Yer
Antalya
Arkadaşlar öncelikle hangi hava soğutmayı önerirseniz önerin anakartımdan dolayı sığmayacağını biliyorum. Kaliteli ve uzun süre götürebilecek bir ürün istiyorum. Yük altında işlemcim 90 derece. Ben en fazla 80 derece görmesini istiyorum. Önerilerinizi bekliyorum.
Bütçe: 550TL.
Anakart: Asboard H110 1151.
İşlemci: i5 9400F.
Not: Kesin sığabilecek ürünler bekliyorum ve kasanın neresine monte etmem gerekiyor?
Kasa: Izoly AX3

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar öncelikle hangi hava soğutmayı önerirseniz önerin anakartımdan dolayı sığmayacağını biliyorum. Kaliteli ve uzun süre götürebilecek bir ürün istiyorum. Yük altında işlemcim 90 derece. Ben en fazla 80 derece görmesini istiyorum. Önerilerinizi bekliyorum.
Not: Kesin sığabilecek ürünler bekliyorum ve kasanın neresine monte etmem gerekiyor?
Kasa: Izoly AX3.

Hocam aynı işlemci bende var Cooler Master Hyper 212 Spectrum ile işlemci %100 yükte 50 derece Max.

Kasa: Izoly AX3
Hocam 550 TL'ye alacağın bir sıvı soğutma düşündüğün performansı vermeyecektir.
Bunun yerine hava akımı iyi bir kasa alman, daha sonrasında da sıvı soğutma eklesen senin için çok daha iyi olur.
Ne yazık ki sıvı soğutmada iyi bir şey alacaksanız 1000 TL'yi gözden çıkarmanız gerek.

O bütçeye kaliteli bir hava soğutma daha iyi olur. Scythe Fuma 2 Intel ve AMD Uyumlu İşlemci Soğutucu
Sığmaz.
Bu paraya anca 120mm sıvı soğutma bulursunuz, onu da pek önermem. Hava soğutma alın geçin bu bütçede.
Sığmaz.
Bilgisayar açılıyor mu? Zira 9400F'e H110 uymaz. Snowman T6 olabilir.
Açılıyor kullanıyorum. Soğutucum zaten buna benziyor.

O bütçede düzgün sıvı soğutucu yok sayılır, şunları öneririm:

Sıvı soğutucu şart diyorsanız ve bütçeyi 100 TL arttırabilirseniz:

İlla sıvı soğutucu demiyorum. Hava da olur ama sığarsa tabii.
Kasa ölçüleri?
Kasadan değil. Ram yüzünden.

Yeni konular

Geri
Yukarı