550 TL SSD tavsiyesi

Bütçe
550
Öncelikle dostum sırf bir SSD'de QLC NAND teknolojisi kullanılıyor diye alınmaz diyen adamlardan uzak dur.
Fiyat performans(veri/fiyat yoğunluğu bakımından) ve düşük bütçedeki tüketiciler için en iyi tercih QLC NAND'dir. Ayrıca TLC alsan bile sana pek faydası dokunmaz çünkü aradaki farklar Burst yazma hızları ki bu hızlara zaten Windows kullanımında ve oyun oynarken ulaşamayacaksın yani işine yaramayacak.
Bir de çoğu QLC depolama birimi daha yüksek veri yazma ömrüne sahiptir. Ha bir de üzerine OS kurulmayacaksa QLC almanın bir sakıncası yok.

Her SSDde hız veya veri yazma sorunu yaşanabilir. Ürünün 5 yıl garantisi var. QLC depolama birimleri 1-2 ay sonra hızları düşsün diye üretilmiyor.
Günümüzde neredeyse her bileşen alt gruplarının tüketiciye hitap eden farklı modelleri ve teknolojileri vardır artık bunu kavramanız gerekli.
Eki Görüntüle 1025175
Yine de bu üçünden A2000 tercih edilebilir fakat bir SSDye QLC var bu yüzden alınmaz diye saçma bir öneri sunmak mantıksız. İyi sosyaller.
Kararsız kaldım şimdi 2 model arasında. Sen çok ikna edici bir açıklama yapmışsın PNY den yana Kingston da öneren sayısı fazla çıktı. Nasıl karar vereyim şimdi ben :D

Kararsız kaldım şimdi 2 model arasında. Sen çok ikna edici bir açıklama yapmışsın PNY den yana Kingston da öneren sayısı fazla çıktı. Nasıl karar vereyim şimdi ben :D
A2000 alın hocam. DRAM'den dolayı kazanabilir.
Ayrıca oyun ve günlük kullanım için alacaksanız SATA SSD de alabilirsiniz, sorun çıkarmaz.

Vay be ne M2 SSD imiş! Eğer oyun vb. oynuyorsan farkı hissetmeyeceksin bile, tabii başka işlerle uğraşıyorsan söyle ona göre öneri yapalım.
Şuanlık oyun amaçlı düşünüyorum.
Haklısın fark hissetmeyeceğim belki ama o kadar para veripde sata almak çok absürt geliyor bana :D Ama illa almalısın dersen listeme eklerim onu da.
A2000 alın hocam. DRAM'den dolayı kazanabilir.
Ayrıca oyun ve günlük kullanım için alacaksanız SATA SSD de alabilirsiniz, sorun çıkarmaz.
Samsung Sata öneren de oldu. Duruma göre bakıcam artık.

Haklısın fark hissetmeyeceğim belki ama o kadar para veripde sata almak çok absürt geliyor bana :D Ama illa almalısın dersen listeme eklerim onu da.
Bu tamamen size kalmış. Eğer kablolarla uğraşmak istemiyorsanız ve SSDnizi yanınızda taşıyıp arkadaşınızın bilgisayarına veya herhangi bir laptopa takmak istiyorsanız SATA alabilirsiniz.
Ayrıca ileride 1TB NVMe almak isteyebilirsiniz ve boş yuva olmayabilir. Eğer 500GB SATA SSD alacaksanız M.2 alın değmez. Ha diyorsanız ben 1TB SATA SSD alabilirim o zaman SATA alın.

Yani hocam Samsung ile sorun yaşama olasılığın çok düşük. Ben olsam Samsung alırdım, o modeli o fiyata bulmak zor normal şartlarda.
Sana kalmış tamamen ama alacaksan o 2 modelden birini al.

Yani hocam Samsung ile sorun yaşama olasılığın çok düşük. Ben olsam Samsung alırdım, o modeli o fiyata bulmak zor normal şartlarda.
Buradaki hiçbir model ile sorun yaşayacağını sanmıyorum. Yaşasa bile en az 3 yıl garanti var hepsinde.

Bu tamamen size kalmış. Eğer kablolarla uğraşmak istemiyorsanız ve SSDnizi yanınızda taşıyıp arkadaşınızın bilgisayarına veya herhangi bir laptopa takmak istiyorsanız SATA alabilirsiniz.
Ayrıca ileride 1TB NVMe almak isteyebilirsiniz ve boş yuva olmayabilir. Eğer 500GB SATA SSD alacaksanız M.2 alın değmez. Ha diyorsanız ben 1TB SATA SSD alabilirim o zaman SATA alın.
Teşekkür ediyorum değerli yorumlarınız için. Düşüncelerim değişti. Her an Samsung Sata alabilirim :)

Geri
Yukarı