5500 TL Gaming laptop önerisi

İşlemcinin performansı açısından bir fikriniz var mı? Teşekkürler öneriniz için.
Yani hocam çok güçlü bir işlemci olduğu söylenemez ama gene de fiyatına göre güçlü bir işlemci. Yapıcağınız çoğu işte sizi üzmez diye düşünüyorum. Üstelik biraz araştırırsanız 4000-6000 TL bandındaki dizüstü bilgisayarların çoğunda bu işlemcinin olduğunu görürsünüz.

Yani hocam çok güçlü bir işlemci olduğu söylenemez ama gene de fiyatına göre güçlü bir işlemci. Yapıcağınız çoğu işte sizi üzmez diye düşünüyorum. Üstelik biraz araştırırsanız 4000-6000 TL bandındaki dizüstü bilgisayarların çoğunda bu işlemcinin olduğunu görürsünüz.

Excalibur G770 gözüme çarptı i5 9300 barındırıyor. Hissedilebilir FPS farkı olur mu sizce?

Excalibur G770 gözüme çarptı i5 9300 barındırıyor. Hissedilebilir FPS farkı olur mu sizce?
Hocam minimum 30 FPS fark olur. Eğer oyun oynayacağım diyorsanız benim attığım dizüstü bilgisayarı alırsanız hiç sorun yaşamazsınız oyun konusunda. Ha eğer çok fazla işim var bana güçlü bir işlemci lazım diyorsanız GTX 1050'li dizüstü bilgisayarı alabilirsiniz. Ama Ryzen 5 3550h'de rahat rahat işinizi görücektir. Üstelik içinde 240 GB SSD var yetersiz gelebilir. Benim attığımda 480 GB SSD var.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Buradan da FPS farkına bakabilirsiniz. İşlemci konusunda tereddüte düştüyseniz merak etmeyin, o işlemci size yeterli gelir.
Buradan da Overwatch testine bakabilirsiniz.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Son düzenleme:
Hocam minimum 30 FPS fark olur. Eğer oyun oynayacağım diyorsanız benim attığım dizüstü bilgisayarı alırsanız hiç sorun yaşamazsınız oyun konusunda. Ha eğer çok fazla işim var bana güçlü bir işlemci lazım diyorsanız GTX 1050'li dizüstü bilgisayarı alabilirsiniz. Ama Ryzen 5 3550H'de rahat rahat işinizi görücektir. Üstelik içinde 240 GB SSD var yetersiz gelebilir. Benim attığımda 480 GB SSD var.
Buradan da FPS farkına bakabilirsiniz. İşlemci konusunda tereddüte düştüyseniz merak etmeyin, o işlemci size yeterli gelir.
Buradan da Overwatch testine bakabilirsiniz.

Öncelikle çok teşekkür ediyorum yardımlarınız ve fikirleriniz için. Ryzen 5 3550H sanırım oyunlar için kafi olacaktır. HP İle Overwatch testinde kullanılan ASUS modeli arasında kaldım şu an, artık ikisi arasında bir kıyaslama yapacağım.

Ryzen in laptop işlemcilerinin dizüstü bilgisayardakine göre çok sönük kalıyor. Notebook ta halen daha Intel açık ara lider konumda bence.

Öncelikle çok teşekkür ediyorum yardımlarınız ve fikirleriniz için. Ryzen 5 3550H sanırım oyunlar için kafi olacaktır. HP İle Overwatch testinde kullanılan ASUS modeli arasında kaldım şu an, artık ikisi arasında bir kıyaslama yapacağım.
Hocam gözümden kaçmış https://www.hepsiburada.com/asus-fx...bilgisayar-p-HBV00000PNXIW?magaza=Hepsiburada bunu da alabilirsiniz. Ve 4.9 mağaza puanı almış. 4 yıldızın altında notu yok. Üstelik alttaki sistemin 240 GB SSD'si bu sistemin 512 GB SSD'si var.
İntel ille de İntel diyorsanız: https://www.hepsiburada.com/casper-...r-bilgisayar-p-HBV00000OUOHE?magaza=EXCALIBUR
Bu da bir alternatif.

Ryzen'in laptop işlemcilerinin dizüstü bilgisayardakine göre çok sönük kalıyor. Notebook ta halen daha Intel açık ara lider konumda bence.

Oyun konusunda pek de bir fark olmadığı belirtiliyor.

Hocam gözümden kaçmış https://www.hepsiburada.com/asus-fx...bilgisayar-p-HBV00000PNXIW?magaza=Hepsiburada bunu da alabilirsiniz. Ve 4.9 mağaza puanı almış. 3 yıldızın altında notu yok. Üstelik alttaki sistemin 240 GB SSD'si bu sistemin 512 GB SSD'si var.
Intel ille de Intel diyorsanız: https://www.hepsiburada.com/casper-...r-bilgisayar-p-HBV00000OUOHE?magaza=EXCALIBUR
Bu da bir alternatif.

Açıkçası Casper markası beni fazlasıyla korkutuyor genel oyu pek de iyi değil. ASUS ile HP arasında kaldım artık malzeme kalitesi vesaire açısından kıyaslama yapacağım. Teşekkürler.

Değerler diyor ben değil.
Öyle mi hocam?
Oyun konusunda pek de bir fark olmadığı belirtiliyor.

Açıkçası Casper markası beni fazlasıyla korkutuyor genel oyu pek de iyi değil. ASUS ile HP arasında kaldım artık malzeme kalitesi vesaire açısından kıyaslama yapacağım. Teşekkürler.
Asus'u tercih edin bence. Üstelik TUF modellerine bayılıyorum😍.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı