5500 TL Monitör Dahil Sistem Toplama

n0t.funny

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar 2-3 gün içerisinde bir PC toplayacağım. Bütçem 5500 TL ve kendime göre 2 adet PC topladım. Ancak ikisi arasından hangisini alacağıma karar veremedim. Yardımcı olursanız sevinirim. Tavsiyelerinizi bekliyorum. (Not: RX 580'li sistemde de SSD dahildir.)

pc98.png

pc99.png

Konu biraz arka sayfalara düşmüş sanırım, yayınladığım saat ve konunun kabul edilmesi sürecinde. Yok mu yardım edebilecek birileri ?

Arkadaşlar 2-3 gün içerisinde bir PC toplayacağım. Bütçem 5500 TL ve kendime göre 2 adet PC topladım. Ancak ikisi arasından hangisini alacağıma karar veremedim. Yardımcı olursanız sevinirim. Tavsiyelerinizi bekliyorum. (Not: RX 580'li sistemde de SSD dahildir.)

Eki Görüntüle 238773

Eki Görüntüle 238774

Konu biraz arka sayfalara düşmüş sanırım, yayınladığım saat ve konunun kabul edilmesi sürecinde. Yok mu yardım edebilecek birileri ?
2. sistemde daha iyi monitörü Freesync almana gerek yok. GTX 1070' e GSYNC monitör almak lazım. Ya da düz monitör al geç. RAM' leri mümkün olduğunca yüksek MHZ' li olanlardan seç. 3200MHZ süper olur.

Açıkcası bütçem bu kadar. 3200MHZ baya pahalı. Monitör konusuna gelince PC'yi Vatan'dan alacağım. En düşük monitör 500 liraya ASUS markalı 1ms bir monitör ancak 60hz. Freesync'i kullanamasam bile en azından 75hz için almayı düşünüyorum bu monitörü. 144'e bütçem yetmiyor en azından bir 15hz fazla alayım diye düşündüm :)

Bana kalırsa RX 580 alman daha mantıklı olur bütçeyi arttıramıyorsan. Ayrıca Vatan'dan almak zorunda mısın?

Gtx 1070'li sistemin son halini şu şekle getirdim. Sadece ram 8 gb oldu onun dışında Rx 580'li sistemden çok farkı yok. Bu sistemde Ryzen 5 1500X ile 1600 arasında kaldım. 1600 ile bütçeyi biraz geçiyorum, o nedenle ailem 1500X almaktan yana. Siz ne dersiniz bu duruma? Sistem bu haliyle nasıl olmuş ?

Dosya Ekleri

• pc96.png
    pc96.png
    31,3 KB · Görüntüleme: 84
Gayet iyi. SSD'yi başka markayla değiştirebilirsen değiştir. Ben de Sandisk kullanıyorum ama daha iyi olanlar var. Samsung gibi. Yoksa kalsın.

Gayet iyi. SSD'yi başka markayla değiştirebilirsen değiştir. Ben de Sandisk kullanıyorum ama daha iyi olanlar var. Samsung gibi. Yoksa kalsın.

SSD'yi değiştirmeyeceğim ya. Samsung alacaktım ancak maalesef stoğu yok. Corsair force serisiyle bunun arasında da 60 lira fark var. Bu yeterli diye düşünüyorum. 2 soru soracağım cevaplayabilirseniz sevinirim.

1- SSD'lerde IOPS önemli diyorlar. Bu tam olarak ne oluyor? Bu Sandisk SSD ile Corsair Force Le arasında çok fazla fark olur mu?

2- Ramleri 1-2 yıl boyunca yükseltmeyi düşünmüyorum. Önümüzdeki 1-2 yıl için 8gb ram başımı ağrıtmadan ultra ayarlarda rahat ettirir mi sizce ?

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı