5500 TL monitör önerisi

Salih1091

Hectopat
Selam dostlar, genel olarak FPS oyunları oynuyorum ve laptop ekranı bana küçük geliyor. O sebeple bir monitör almak istiyorum. Maksimum bütçem 5500 TL. Tercihim büyük ekran ve monitör Hz yüksek olması. Ek olarak çözünürlükte minimum 1080p daha yükseği olursa da iyi olur. Önerileriniz var mıdır? Şimdiden teşekkürler...

Son düzenleyen: Moderatör:

Profesyonel oyuncu değilsen şuna da bakabilirsin:

Seçenek 1

Seçenek 2
LG UltraGear 27GN750 27 inç Oyuncu Monitörü UltraGear, IPS, 1ms, 240 Hz, G-sync : Amazon.com.tr: Bilgisayar

Gerçek renkler için tavsiye
Msi Optix MAG274QRF-QD 27" 1 MS 165 Hz G-Sync WQHD IPS LED Monitör Fiyatları ve Özellikleri

Bu fiyat bandında 10/10 daha iyisi yok

Bu fiyat bandında 10/10 daha iyisi yok
Bu fiyata alınabilecek en iyi monitör MAG274QRF'dir.

Sunduğunuz diğer seçenekler de alıncak gibi değil.
Ölü piksel var.

Linke bakarak nasıl ölü pixel buldunuz hayret ettim. 😂
SharedScreenshot.jpg
Lütfen daha dikkatli tavsiye veriniz. 😁 🤷‍♂️

Eki Görüntüle 1394901
Lütfen daha dikkatli tavsiye veriniz. 😁 🤷‍♂️
Açıkçası küçük yazılara dikkat etmediğim doğru. 🤦 Ben linkleri ürünü detaylı incelemek isterse diye paylaştım, fotoğrafını veya salt model kodunu paylaşmak yerine ama buna ben de şok oldum. Uyarınız için teşekkür ederim.

Fiyatından bağımsız olarak 3. ve 4. seçenek olması adına orta-üst segmentte model paylaşmak istedim.
Min. 1080p ve büyük ekran denildiği için 1. ve 2. modelleri 27" 1080p olarak iliştirdim.

Maalesef forumda önerdiğimiz ürünlerin hepsine sahip olamadığımız için çoğu modeli uzun süredir takip edip incelemelerini izleyip yorumlarına baktığım için tavsiye ediyorum.

Hala daha gigabyte m27q modelinden daha iyi orta-üst segment olduğunu düşünmüyorum.

Burada ve diğer konularda önerdiğim LG monitörlerin hepsini canlı olarak deneyimleme fırsatım olduğu için öneri sıralaması yapabiliyorum.
Msi'ın bir kaç modeli hariç canlı deneyimleme fırsatım olması bahsettiğiniz 274qrf modeli buna dahil maalesef ama -qd modelini deneyimleme fırsatım olduğu için buna yakın olduğunu düşünüyorum.

Fiyatından bağımsız olarak 3. ve 4. seçenek olması adına orta-üst segmentte model paylaşmak istedim.
Min. 1080p ve büyük ekran denildiği için 1. ve 2. modelleri 27" 1080p olarak iliştirdim.
Hala daha iyi seçenekler var. O fiyata da. İsterseniz atarım.
Hala daha gigabyte m27q modelinden daha iyi orta-üst segment olduğunu düşünmüyorum.
G27Q'de ghosting var ve black uniformity kötü. MAG274QRF renkler ve input lag konusunda daha başarılı.
Burada ve diğer konularda önerdiğim LG monitörlerin hepsini canlı olarak deneyimleme fırsatım olduğu için öneri sıralaması yapabiliyorum.
Msi'ın bir kaç modeli hariç canlı deneyimleme fırsatım olması bahsettiğiniz 274qrf modeli buna dahil maalesef ama -qd modelini deneyimleme fırsatım olduğu için buna yakın olduğunu düşünüyorum.
MAG301RF kullanıyorum. Nano IPS de deneyimleme şansım oldu.
IPS panel sıralamam şöyledir: Rapid IPS > Nano IPS > Kaliteli AH-IPS > QD+IPS > IPS

Hocalarım şu iki ürün arasındaki fark nedir yani baya aynı ürün değil mi bunlar?
Ve sizce şu monitör nasıl bunda FPS oyunu oynamak zor mu olur?

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    68,3 KB · Görüntüleme: 14
  • 2.png
    2.png
    28,4 KB · Görüntüleme: 15

Geri
Yukarı