5500 TL'ye kadar Samsungya da Xiaomi telefon önerisi

Android telefonlardan:

Ama o bütçeye iPhone yakışır. :)

Başka açtığım bir konuda birisi OPPO Reno 4 önerdi. Ne kadar konu Samsung ya da Xiaomi üzerine açılsa da bu ikili arasındaki kamera farkı her videoda değişkenlik gösteriyor ve Samsunglarda S10+ modeli öneriliyor ama ben mağazadan istediğimden sıkıntı yaşıyorum. OPPO Reno 4'ü sevdim gibi çünkü kamerası orta düzeydeki telefonlara göre daha iyi olduğunu söylemek isterim. (MP sayılarına bakmadan sadece işlemci ve Android işletim sisteminden ne kadar ekstra yardım aldığını söylemek istiyorum). Onun yanında Xiaomilerin genelde üstlerde de 9 ve üstü nesil tavsiye ediliyor onlar da gerçekten çok iyi performanslı özellikle işlemcilerinden dolayı. Samsung tarafında genelde Note 10 öneriliyor kalemi olduğundan fakat bana biraz büyük gelir daa çok çizim telefonuna benziyor.

Ekran olarak S20 FE daha üstün, ön kamera olarak da. Arka kamerayı bilemiyorum Megapixel faktöründen ziyade lens kalitesi önemli. Testlere bakmak lazım. İşlemci olarak Poco daha üstün. S20 FE hoparlör olarak Poco’nun çok daha üstünde. Şahsen Poco’yu değil Samsung’u tercih ederdim. Son olarak da bu tür karşılaştırmalarda Epey’i değil GSMArena’yı kullanmanızı tavsiye ederim. Epey’de bilgiler eksik ve yanlış olabiliyor.

Geri
Yukarı